Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні. Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересів
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Суспільство

СУСПІЛЬСТВО

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Незважаючи на глобальну фінансово-економічну кризу, в світі народжується нова реальність – економіка та суспільство знань. Маємо зрозуміти, що успішна держава неможлива без освіченого суспільства, яке орієнтовано на розвиток економіки ХХІ століття. Відповіді на виклики сучасності – в наших університетах і лабораторіях, на полях і підприємствах. Ці відповіді – в нас самих.

Усіх громадян однаково турбують питання охорони здоров'я, освіти, екологічної безпеки, забезпеченості житлом, якості державних послуг, політичної стабільності. Усвідомлення цих проблем і налаштованість на зміни об'єднує суспільство краще за найпривабливіші політичні гасла.

Якою буде Україна через 5, 10, 50 років? Відповісти – нам з Вами. Влада досі не запропонувала єдиний послідовний план розвитку країни принаймні на середньострокову перспективу.

ЩО МАЄМО ЗАРАЗ?

Бідними наразі себе вважають 85% українців. Розрив між статками багатих і бідних – 40:1 - чи не найбільший в Європі. А в політиці процвітають популізм і брехня. Народу вже наобіцяли стільки, що не вистачить ніякого бюджету. А якість життя тільки погіршується.

Суспільство зневірене і розчароване. Більшість громадян сьогодні вимагають відсторонити від влади тих, хто бездарно керує країною. Люди бажають повного оновлення влади!

Настав час замислитись над тим, яке життя будуємо для прийдешніх поколінь, яку країну успадкують наші діти і онуки. Інакше їхнє майбутнє може виявитися набагато гіршим, ніж наше сьогодення.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ?

СТВОРЮВАТИ СОЦІАЛЬНІ СТИМУЛИ, ЗБЕРІГАЮЧИ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ

Проїдання бюджету не забезпечить належної освіти, надійної охорони здоров'я, не покращить спосіб життя, а отже і не призведе до підвищення якості праці, зростання заробітних плат і пенсій. Соціальна спрямованість бюджету вимірюється не просто сумою коштів, виділених на соціальні цілі, а передусім ефективністю їх використання.

Надійним запобіжником масової бідності має стати нова соціальна політика: надання кожному можливостей плідно працювати і гідно заробляти. А тим, хто не в змозі забезпечити себе сам – інвалідів, сиріт, соціальних пенсіонерів та інших – надійний захист і турботу держави, особливо під час кризи. Порядок і розміри надання соціальної допомоги мають бути чітко закріплені в законах України і не залежати від примх або передвиборчих «подарунків» окремих політиків. Необхідно максимально розвинути систему соціального страхування.

Держава має всіляко підтримувати тих громадян, хто прагне розвивати свої здібності, підвищувати освітній рівень, кваліфікацію, ефективність праці. У сучасних умовах саме розвиток людського потенціалу є основною рушійною силою економічного зростання!

Якомога швидше потрібно задіяти нову, більш сучасну, справедливу і стимулюючу податкову політику, зокрема перейти від оподаткування індивідуальних доходів до оподаткування доходів родини. Це дозволить вилучати із оподаткування так звані «видатки розвитку» – освіту, підвищення кваліфікації усіх членів родини.

Використовуючи подібні інструменти, держава може швидше досягти амбітних цілей соціального розвитку.

Держава має захистити людину і забезпечити її вільний розвиток.

ЗМІНИТИ ПОЛІТИКУ ДОХОДІВ

Зараз Україна сприймається в світі як донор дешевої робочої сили. Якщо зберігатимемо такий підхід, то в нас завжди буде велика кількість бідних людей, вузький прошарок середнього класу і купка надбагатих. А головне – найбільш кваліфіковані і талановиті фахівці залишатимуть країну у пошуках ліпшої долі.

Аби покращити якість життя і добробут українців, треба підвищувати якість праці, переходити до моделі економіки з дорогою робочою силою.

Необхідно змінювати політику доходів аби стимулювати підвищення заробітної платні, її виведення з тіні. Треба перейти на погодинну оплату праці, прирівняти мінімальну заробітну плату до рівня прожиткового мінімуму для працездатних і ввести прогресивну шкалу оподаткування.

Політика доходів має стимулювати перебудову ринку праці і економіки в цілому. Необхідно створювати високооплачувані робочі місця насамперед в найсучасніших секторах економіки – науковому, інформаційному, сфері високих технологій та інтелектуальних послуг. Цінити кожне нове робоче місце.

Людина творить економіку, а не навпаки!

РОБИТИ СТАВКУ НА ОСВІТУ

Освітня система має змінюватися відповідно до вимог часу і давати знання, яких економіка потребує сьогодні і, головне, потребуватиме завтра. Рішення цієї проблеми надає безперервна освіта. Освіта має перетворитися на невід'ємну складову способу життя як такого.

Державі має належати головна роль у здійсненні необхідних освітніх реформ. Але не захоплюючись реформами заради реформ, не копіюючи сліпо досвід інших країн, а враховуючи вітчизняні освітні традиції. Адже від цього залежать перспективи розвитку нашої економіки і нашого суспільства. Головним критерієм успішності реформ є якість наданих знань.

Вимога часу – встановлення партнерських відносин між приватним бізнесом та освітою, інтеграція освіти, науки, економіки в єдину систему створення конкурентних переваг.

Підвищуючи свою освіту, ми збагачуємо країну!

ПІДТРИМУВАТИ І НАДИХАТИ МОЛОДЬ

Лише те суспільство може з оптимізмом дивитися у майбутнє, в якому молодь почувається щасливою. Чи можна сказати це про Україну?

В Україні налічується понад 800 тисяч наркозалежних людей. Наша держава – рекордсмен Європи за темпами розповсюдження ВІЛ/СНІДу. Ці небезпечні соціальні хвороби вражають передусім молодь. Рівень безробіття серед молодих людей у півтора-два рази вищий.

Молоді люди мають бути впевнені: вони отримають багато можливостей реалізувати свої здібності в своїй країні, отримають гарну роботу, власне житло, стабільний заробіток. Або держава забезпечить їм все це, або зникне з політичної карти світу. Молодіжна політика має бути питанням номер один для будь-якої влади в Україні.

Якщо держава вірить в молодь – молодь повірить в державу.

ЗБЕРІГАТИ ЗДОРОВ'Я НАЦІЇ

30% українських чоловіків помирає у працездатному віці. Україна – на другому місці за рівнем смертності серед країн Європи та Центральної Азії. Зміна ситуації на краще залежить не лише від медицини. Необхідно злагоджено діяти по кількох напрямах.

Держава має пропагувати здоровий спосіб життя, сприяти розбудові спортивно-оздоровчої інфраструктури, створювати належні умови праці. Необхідно економічно стимулювати працівників, які дбають про власне здоров'я.

Потрібно рішуче переходити на систему сімейної медицини, дати більше повноважень місцевій владі у фінансуванні первинної медичної допомоги, посилювати захист прав споживача медичних послуг через запровадження медичних стандартів.

Здорова нація – здорова держава.

СПРИЯТИ ІНТЕГРАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

Україна потребує послідовної державної «політики на зближення» в усіх сферах громадського життя. Адже розбіжності між різними верствами суспільства сьогодні небезпечно поглиблюються. До цього, на жаль, причетні політики, які часто грають на існуючих в суспільстві суперечностях або, навпаки, роблять недолугі спроби нав'язати нації свої вузько суб'єктивні уявлення щодо українства.

Ми не завжди єдині: ходимо в різні церкви, голосуємо за різні партії, розмовляємо українською, російською або іншими мовами. Але це не може бути основою розколу. Це має стати потужним ресурсом розвитку на засадах об'єднання усього різноманіття наших можливостей і цінностей.

Треба скорочувати розрив у соціально-економічному розвитку окремих територій країни, заохочувати економічні та інші види міжрегіональної кооперації, надати регіонам більше прав і можливостей для власного розвитку. Головне – українські політики зобов'язані дійти компромісу з важливих питань державної політики і відмовитись від популістської демагогії, яка руйнує майбутнє держави.

Запропонована Національна стратегія розвитку «Україна-2015» слугує цій меті.

Єдність цілей є запорукою єдності нації!

Змiст видання:

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення