Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересівМи не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні.
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 24 вересня 2009

Григорій Семчук: «Водна криза набула чітких рис: під загрозою здоров'я майбутніх поколінь»

 «Водна криза набула чітких рис: під загрозою здоров'я майбутніх поколінь»

«В лютому 2003 року Генеральна Асамблея ООН оголосила найближчі десять років «Міжнародним десятиліттям дій «Вода для життя». Ця міжнародна програма переслідує мету – до 2015 року вдвічі скоротити кількість людей, що не мають доступу до якісної води. Дані про наслідки вживання неякісної води, які наводять експерти ООН і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВОЗ) чітко показують, що водна криза на Землі набула загрозливих рис.


    Стан джерел водопостачання і якість питної води безпосередньо впливають на людське здоров'я. Внаслідок вживання неякісної води 80% населення країн, що розвиваються, хворіють, 25% населення на Землі знаходяться в зоні ризику важких захворювань і кожна третя людина на Землі вмирає. Щорічно зникає близько двох тисяч малих і середніх річок із-за порушення екологічних норм промислового виробництва, знищення лісових масивів і варварських способів ведення сільського господарства (тут і меліорація, і скидання в природні водоймища пестицидів і промислових відходів). Сьогодні зусилля країн Євросоюзу, США спрямовані на вдосконалення систем очищення питної води. В Росії Державна програма «Чиста вода» поставлена в ряд першочергових. У нас вирішення цієї проблеми гальмується з багатьох причин: тут і політика, і відсутність державного підходу, катастрофічний брак фінансування, і введення ринкових методів в систему ЖКГ, і у водопостачання, зокрема.
    В Україні більше 70% поверхневих джерел водопостачання з 1-2 класу перенесено в 3-4 клас. Майже половина наших підземних джерел води вимагають доочистки. Поверхневі джерела також в катастрофічному стані – за даними СНБОУ 80% з них не придатні до використання як питна вода. Наше головне водне джерело - Дніпро - втратило властивість до самоочищення. В результаті Україна займає одне з останніх місць в Європі за запасами питної води.
    Першочерговою тут є проблема стану інфраструктури централізованого водопостачання. Більше 33% водопровідних мереж знаходяться в аварійному стані, до 70% - замартизовані. Через катастрофічний стан інфраструктури в нашій країні ніхто не візьметься гарантувати якість води по централізованому водопостачанню. В нашій країні майже ніхто не сумнівається, що модернізація комунальної інфраструктури перейшла в ранг питань національної безпеки. Але, на превеликий жаль, мало хто вірить, що держава коли-небудь зможе її профінансувати в повному обсязі. Тому найактуальнішим є питання створення доступної населенню системи доочистки води, розширення можливостей альтернативного водопостачання і, звичайно, забезпечення строгого контролю якості води з боку держави.  Всі ці питання можуть бути вирішені, якщо чітко виконувати закон про питну воду, прийнятий на основі програми «Питна вода України». Я все більше переконуюся, що за своїм змістом ця програма повністю покриває всі проблеми забезпечення населення питною водою. Неприпустимо, що державні органи, зокрема Держстандарт України відкладають реалізацію цього закону на довгі роки. Ми до цих пір живемо за стандартами якості питної води 1989 року, хоча закон передбачає, що ми повинні перейти на нові стандарти з початку цього року. Необхідні скоординовані зусилля і Міністерства з питань ЖКГ, і органів місцевого самоврядування, і громадських організацій по лобіюванню фінансування для вирішення цієї проблеми. Необхідно також вивести питання тарифоутворення з політичної площини, інакше підприємства водоканалу ніколи не зможуть зайнятися модернізацією мереж водопостачання. Асоціація «Питна вода України» спільно з Асоціацією міст України будемо всіляко сприяти в наданні експертних консультацій з розробки необхідної нормативної бази або доопрацювання вже існуючої як на рівні центральної влади, так і органів місцевого самоврядування. Ми також маємо намір проводити широку кампанію по інформуванню населення за якістю питної води в різних регіонах, і допомагати встановленню систем доочистки питної води. Зараз ми активно працюємо в цьому напрямі в Миколаївській області, і цей досвід готові розповсюдити по всій країні. Далі відкладати вирішення проблеми якості питної води в Україні не можна – на кону здоров'я нації, здоров'я майбутніх поколінь».

Джерело: Прес-служба "Громадянського руху "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум