Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересівМи не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні. Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 9 жовтня 2009

Георгій Крючков: У системі «тотальної ПРО» Росія має бути повноправним учасником

У системі «тотальної ПРО» Росія має бути повноправним учасником

Сьогодні помічник міністра оборони США Олександр Вершбоу заявив, що Україна може стати частиною системи раннього запобігання ракетним пускам на території Євразії (як її ще називають – «тотальною ПРО»). Чи не протирічить це нормі української Конституції, згідно якої нейтральна і позаблокова Україна не може розміщувати на своїй території військові бази інших держав? І як це позначиться на українсько-російських стосунках? Відповідає виконавчий секретар «Українського форуму», глава Комітету Верховної Ради України з національної безпеки і оборони (1998-2000) Георгій Крючков.


       В даному випадку йдеться не про розміщення військових баз, а про використання тих, що вже існують РЛС – в Мукачеві і Криму. Ця ініціатива не викличе нового протистояння при дотриманні сторонами двох базових умов. По-перше, її необхідно обговорювати в контексті загальноєвропейської позаблокової системи безпеки. І друге - обов'язково повинна враховуватися думка Росії. Оскільки Росія недавно заявила про свою готовність співпрацювати з США в питаннях «стримування» Ірану, план спільної роботи над ПРО дійсно може бути реалізований. Більш того, в систему «тотальної ПРО» надалі планується включити об'єкти на території самої Росії. Інша справа, якщо нинішнє українське керівництво все-таки вирішить скористатися ситуацією для чергового загострення відносин з Росією. В цьому випадку Україна ще раз підтвердить свою повну зовнішньополітичну неспроможність.
Джерело: Прес-служба "Громадянського руху "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум