Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересівСергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні.
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 3 листопада 2009

Георгій Крючков: В Україні відбувається активне насадження ідеології націонала-шовінізма і, пов'язана з ним фальсифікація історії.

В Україні відбувається активне насадження ідеології націонала-шовінізма і, пов'язана з ним фальсифікація історії.

Зокрема, спотворюється суть історичних фактів періоду Другої світової війни. У тому числі це стосується трактування подій вересня 1939 року, коли відбувся так званий «Визвольний похід до Західної України і Західної Білорусії».


    Суспільству нав'язується думка, що Радянська Армія, відповідно до секретного протоколу до договору Молотова-Ріббентропа, нібито переслідувала в цій операції одну мету – окупацію, встановлення контролю над територіями інших держав. Об'єктивно ж це було взяття під опіку українського і білоруського народів, кинутих властями панської Польщі напризволяще, що дозволило возз'єднати одвічні українські (і білоруські) землі в єдиній українській (і білоруській) державі.
   Якщо ж стати на позицію тих, хто засуджує акцію Радянського Союзу, то треба повернути Польщі наші західноукраїнські землі, а також Румунії, Угорщині інші території, які колись входили до складу цих країн. Чи не цього добиваються в русофобському ражі націонал-екстремісти?
    Сьогодні в Україні з вжитку витісняється сама назва «Велика Вітчизняна війна», вона замінюється терміном «Друга світова війна». Минула війна представляється як боротьба між Гітлером і Сталіним, а не як війна радянського, у тому числі українського, народу проти фашизму за свободу і незалежність. Для мільйонів українців, полеглих за свою Батьківщину, це була війна за свою Вітчизну, яку вони захищали ціною власних життів. І відмовлятися від назви Велика Вітчизняна Війна, як це робить В.Ющенко в Указі про святкування Дня звільнення України від німецько-фашистських загарбників, означає ображати пам'ять загиблих за нашу свободу батьків і дідів.
    Все 70 років Радянської влади представляються як суцільний негатив – війни, голодомори, репресії, примусове насадження російської культури, як «чорна діра». Насправді ж саме в цей час була створена передова країна – Україна з розвиненою економікою, передовою наукою, кращою в світі освітою, самобутньою культурою, із зразками техніки, аналогів якої не було в Європі! Проте всі ці факти навмисно замовчуються. Втім, як і те, що в економічному розвитку сучасна Україна ще не досягає рівня кінця 80-х років, а 27% населення країни, по офіційним даним, відкинуті за межу бідності. За 18 років незалежності населення України зменшилося на 6 мільйонів чоловік і продовжує скорочуватися, хоча в цей період не було ні воєн, ні голодоморів, ні катаклізмів. За цей час практично зруйновані наука і армія – такі плачевні результати політики нинішньої влади.
    Інший приклад фальсифікації історії – наділення клятвопорушника Івана Мазепи статусом національного героя. Це ж стосується і антисеміта Симона Петлюри, який віддав західні землі Польщі, і фашистського посіпаки офіцера СС, що брав  участь в каральних операціях проти мирного населення, Романа Шухевича. Українська молодь виховується на підручниках, в яких фальсифікується, знецінюється вітчизняна історія, на уявних героях. І робиться це з метою створення слухняної і легкокерованої нації.
    Українська влада на чолі з Ющенком збудувала вертикаль організацій, що займаються перекрученням історії українського народу. Це - Міністерства освіти і науки, культури і туризму, Служба безпеці України, Інститут стратегічних досліджень. Це також так званий «Інститут національної пам'яті», якому надано статус центрального органу виконавчої влади з правом видавати правові акти, обов'язкові для виконання всіма державними органами. По суті, весь ідеологічний блок Уряду зайнятий проведенням лінії націонала-шовінізму.
    Фальсифікація історії матиме тяжкі етичні і психологічні наслідки. Це не лише злочин влади проти власного народу, але і небезпечно для майбутнього країни.  
Що стосується майбутніх президентських виборів, то навряд чи вони кардинальним чином змінять взятий владою курс. В випадку приходу до влади Юлії Тимошенко, вона, швидше за все, продовжуватиме в цих питаннях політику Ющенка. Віктор Янукович міг би щось змінити, але чи буде він слідувати пунктам своєї передвиборної програми?

Джерело: Прес-служба Громадянського руху "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум