Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні. Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересів
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 8 липня 2010

Георгій Крючков: " Будь-яка партія влади намагається відформатувати вибори під себе"

Проект закону про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів викликає гострі дискусії не тільки серед політиків, але й у суспільстві. Проаналізувати ризики та переваги законопроекту ми попросили Георгія Крючкова – виконавчого секретаря «Українського форуму», екс-голову парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони.


Безперечно позитивним моментом Георгій Крючков вважає зняття питання про дату місцевих виборів. Вони відбудуться 31 жовтня 2010 року. В цьому сенсі «дату більш-менш прив’язали до норм конституції», вважає Крючков. Разом з тим, за його словами, 31 жовтня обрано насамперед тому, що «цей час найбільше влаштовує Партію регіонів. Очевидно, що перенесення виборів на весну наступного року приховувало би для цієї політичної сили великі ризики, адже ситуація в економіці залишається нестабільною, а це, у свою чергу, може вдарити по рейтингу партії».

Ще один позитивний момент – заборона на участь у виборах блоків політичних партій. «Допуск до виборів блоків на тих самих засадах, що й окремих партій, порушував принцип рівноправ’я політичних сил. Наприклад, НУНС мав у своєму складі більш ніж з десяток партій, але при тому прохідний бар’єр для нього складав ті самі 3%. Це неправильно», - підкреслив політик.

Норма про те, що висувати кандидатів до місцевих рад мають право тільки ті партійні осередки, які були зареєстровані за 365 днів до проведення виборів, є найбільш суперечливою. Тим не менш, Георгій Крючков певний, що в перспективі це положення убезпечить український політикум від партій-одноденок, єдина мета яких – привести до влади їх лідера. «Партії, які створювалися під вибори, зазвичай погано скінчували. Згадаймо лише НДП або СДПУ(о). Сьогодні в Україні близько 200 партійних організацій, а різниці між ними практично ніякої. Можливо, норма про реєстрацію допоможе структурувати партійне поле, а отже й політичні уподобання суспільства», - сказав Крючков.

Найбільш серйозне питання – це система виборів. «Поширеною є думка про те, що змішана система – це начебто крок уперед. Адже обрання депутатів всіх рівні за партійно-пропорційною системою призвело до того, що народні обранці виявилися повністю відірваними від свого електорату. Тим не менш, нові правила також мають ваду. Рівень депутатського корпусу, обраного за «мажоритаркою», і рівень депутатів, що пройшли за партійними списками, як показує практика, різниться у рази. Вибори повинні відображати політичну структуру суспільства – нові правила повністю цього не гарантують», - відзначив політик.

Крючков упевнений: яка б політична сила не знаходилася би при владі, практично завжди вона намагається відформатувати вибори від власні інтереси. Партія регіонів не є виключенням – саме для неї місцеві вибори матимуть принципове, якщо не сказати доленосне, значення. «Від їхнього результату залежатиме, чи зможе ПР зміцнити власні позиції у більшості місцевих рад по всій країна. Якщо так – це слугуватиме чітким сигналом для парламентської кампанії. Отже боротьба на місцевих виборах буде жорсткою», - підсумував Георгій Крючков.
Джерело: Прес-служба Громадянського блоку "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум