Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересівМи не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні.
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 16 липня 2010

Георгій Крючков: Постановка питання про співпрацю України з НАТО і ОДКБ абсолютно адекватна, не порушує статусу про позаблоковість України і заслуговує на підтримку

Постановка питання про співпрацю України з НАТО і ОДКБ абсолютно адекватна, не порушує статусу про позаблоковість України  і заслуговує на підтримку

Нещодавно Президент України підписав закон, що закріплює позаблоковий статус України. Як заявив колишній міністр оборони, народний депутат Анатолій Кузьмук, тепер, відмовившись від ідеї вступу в НАТО, але продовживши співпрацю з альянсом, Україна повинна збудувати партнерські стосунки і з Організацією договору про колективну безпеку. Про те, який результат дадуть ці дії, ми поцікавилися у виконавчого секретаря "Українського форуму", екс-голови парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Георгія Крючкова.


"Проблема статусу України у світі дуже непроста. Фактично, після проголошення незалежності Україна опинилася поза існуючими військово-політичними угрупуваннями та тими, що створювалися пізніше. Цей статус був зумовлений Декларацією про державний суверенітет України, в якому було зафіксовано дуже важливе положення про те, що Україна урочисто заявляє про намір стати постійною позаблоковою державою, що не входить до жодного військово-політичного блоку і дотримується трьох без’ядерних принципів: не купувати, не розміщувати, не виробляти", - сказав він.

На думку Георгія Крючкова, без’ядерний статус був реалізований бездарно і безвідповідально, тому що Україна не отримала реальних гарантій своєї безпеки. "Меморандум, який був підписаний в Будапешті, в загальній формі сформулював обіцянку великих держав, а саме Росії, США і Великобританії, до яких пізніше приєдналися Франція і Китай, забезпечувати безпеку без'ядерної України. Проте цей документ не мав статусу обов'язкового до виконання правового документу, тому Україна таких гарантій не отримала", - підкреслив він.

Як повідомив пан Крючков, днями Верховна Рада України прийняла постанову, якою схвалила звернення до великих ядерних держав з проханням визначити правові гарантії нашого без’ядерного статусу і безпеки.

Також пан Крючков відзначив, що раніше Україна проводила багатовекторну політику співпраці, яка відповідала національним інтересам країни і характеру обстановки, що склалася, але "з приходом до влади Президента Ющенка і "помаранчевого" уряду був взятий однобічний курс на вступ України до НАТО і практично згорнута співпраця по інших напрямах. В результаті Україна зіпсувала стосунки з Російською Федерацією, не розвивала відносини з іншими колишніми союзними республіками, з Китайською Народною Республікою. Не реалізовувалися наші інтереси в Африці, на Близькому Сході, в Латинській Америці, і ми на цьому багато втратили".

З приходом же до влади Президента Віктора Януковича і нової коаліції зовнішньополітичний курс України змінився, вважає пан Крючков. "У Законі «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», який нещодавно підписав Президент, зафіксовано, що Україна є позаблоковою державою. Там немає положення щодо вступу до НАТО, але є «вірні» положення про те, що Україна продовжуватиме розвивати співпрацю і з НАТО, і з ОДКБ, і з іншими військово-політичними організаціями в питаннях, які відповідають національним інтересам", - сказав він.

На думку пана Крючкова, постановка питання про співпрацю України з НАТО і ОДКБ абсолютно адекватна, не порушує статусу про позаблоковість України і заслуговує на підтримку.

Підсумовуючи, Георгій Крючков підкреслив, що Україна за роки своєї незалежності практично нічого не зробила для створення надійної системи оборони. "Враховуючи потужну матеріальну базу, зброю, інфраструктуру, яку Україна отримала в "спадок" від радянських збройних сил, ми могли би вирішити усі проблеми, передусім проблеми соціального захисту і облаштування наших військовослужбовців, могли б здійснити переозброєння наших збройних сил. Але все це було розкрадено", - сказав він. Зараз, як відмітив пан Крючков, "боєздатність нашої армії низька, наші військовослужбовці мають у декілька разів гірше соціальне забезпечення, ніж в країнах заходу, набагато гірше, ніж в Росії, Білорусії, і це становить серйозну небезпеку для нашої держави".
Джерело: Прес-служба Громадянського руху "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум