Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні. Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересів
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 28 серпня 2009

Дмитро Попов: «Щоб відволікти людей від насущних проблем, політики провокують нові суспільні конфлікти»

«Щоб відволікти людей від насущних проблем, політики провокують нові суспільні конфлікти»

Депутат міської ради Чернігова, голова регіональної організації Громадянського руху «Нова Україна» Дмитро Попов розповів про те, як пам'ятник Мазепі, відкритий тиждень тому в Чернігові, використовується як політична технологія.


Святкування Дня незалежності в Чернігові ознаменувалося підвищеною політичною активністю – напередодні в місті встановили пам'ятник гетьманові Мазепі. Фігура  неоднозначна. Чому це питання не було заздалегідь винесене на громадське обговорення, як того вимагає Статут міста?

     Це питання не подавалося на громадське обговорення тому, що ніколи його не пройшло б. Частина городян ставляться до установки пам'ятника Мазепі суто негативно, інші – схиляються до того, що цей пам'ятник є джерелом нового конфлікту в суспільстві, а тому у будь-якому випадку його відкриття невчасне. І в цілому таких людей переважна більшість. У Чернігові - багатонаціональному місті, розташованому на кордоні з Білоруссю і Росією, подібні питання повинні вирішуватися лише на основі суспільної згоди і з особливою толерантністю. З одного боку, поява пам'ятника Мазепі в Чернігові має історичне коріння – при гетьманові у нас було побудовано будівлю колегіуму, собор Троїцкий... З іншої – відкриття такого пам'ятника однозначно провокує протистояння. Більш того, саме відкриття було здійснено кулуарно – воно пройшло ще в п'ятницю, хоча повинно було відбутися 24 серпня, під час святкування дня Незалежності. Можливо, юридичні формальності і були дотримані, але з точки зору громадськості процес йшов скритно, непублічно. Так не повинно бути, якщо йдеться про торжества. Зараз біля пам'ятника постійно чергує міліція, щоб не допустити актів вандалізму. Виникає питання: навіщо взагалі встановлювати такі монументи, які доводиться охороняти з міліцією? Нам потрібні символи, які консолідують, об'єднують українців а не розганяють їх по різних кутах.    

Чи можна вважати мітинги правих і лівих, влаштовані довкола Мазепи, частиною їх передвиборної агітації? Виборча кампанія вже стартувала на Чернігівщині?    

Звичайно, серед мітингуючих було немало людей, які щиро висловлювали свою позицію. Проте зараз практично всі події «адаптовані» під виборчу кампанію, тому я не виключаю політичних спекуляцій і в цьому випадку. Цинізм наших політиків загальновідомий: вони готові йти на нові провокації навіть тоді, коли ситуація в суспільстві і так розпалена до межі.    

Замість історичних фактів громадянам пропонують ідеологічні кліше. Кому вигідно і далі провокувати розкол українського суспільства?

    Цілий ряд політиків просто не має, що сказати виборцям ні щодо економічних, ні щодо політичних проблем. А говорити щось потрібно, тому вони обирають найпростішу дорогу – створення конфліктів. В історії правителі часто провокували цілі війни, щоб відвернути людей від насущних проблем і на цій хвилі укріпити свої позиції, піднятися вгору. Сьогодні ми бачимо практично те ж саме. Замість того, щоб обговорювати, наприклад, стратегію виходу з кризи, влада ініціює протистояння між тими, хто хоче пам'ятник Мазепі і тими, хто проти нього. В результаті людей мобілізують досить примітивними гаслами, а ось чи потрібні вони сьогодні в принципі – не обговорюється. Красномовний факт: сесія міськради, що відбулася 27 серпня, виявилася на межі зриву, оскільки частина депутатів покинула зал засідань. Цей протест був викликаний тим, що більшість відмовилася розглядати питання про незаконну установку пам'ятника. Замість того, щоб обговорювати насущні господарські питання депутати довго сперечалися про те, ким був Мазепа - героєм або зрадником, про те, потрібен місту такий пам'ятник чи ні. Загалом, мешканцям в черговий раз підкидають камінь розбрату, і веде це до чого завгодно, але лише не до консолідації міста, та і всієї країни.   

 Яка політична сила, на Ваш погляд має шанс стати дійсно загальнонаціональною? На чому могла б будуватися її ідеологія?
 Ідеологія політичної сили, яка хоче мати підтримку всіх регіонів, повинна будуватися довкола того, що об'єднує, а не розколює Україну. Це пріоритети економічного розвитку, антикризові заходи, політична стабілізація і оновлення влади, нова концепція зовнішньої політики, яка була б жорстко підпорядкована нашим національним інтересам. Далі: менше гасел – більше економіки, менше крикунів – більше професіоналів-господарників. Сьогодні в суспільстві необхыдна політика, яка грунтувалася б на державницькому підході, а не на особистих амбіціях лідерів. Таку політику, на мій погляд, пропонує Громадянський рух «Нова Україна», саме тому я і є його учасником.


Джерело: Прес-служба "Громадянського руху "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум