Громадянський рух «Нова Україна»

Новини

27 червня 2009

Полтавська декларація

Декларація прийнята на урочистому зібранні представників громадськості України, Росії, Білорусі з приводу відзначення 300-річчя Полтавської битви.


Полтавська Декларація

     Відзначення 300-річчя Полтавської битви, яка внесла перелом в хід не тільки Північної війни між Росією та Швецією, а й усієї історії  Східної Європи, стало визначною подією в житті братніх слов’янських народів. Наші славні предки зупинили і розгромили агресора, заплативши високу ціну за право самим вирішувати власну долю. Перемога під Полтавою мала величезне геополітичне значення для майбутнього російського, українського і білоруського народів, об’єднавши їх в єдиній слов’янській родині зі спільною вірою, культурою, історією. Незалежність сучасних України, Білорусі, велич Російської держави були закладені тоді, в 1709 році, під Полтавою. В ім’я майбутнього подвиг наших предків ніколи не буде забутий!
     На жаль, сьогодні ці визначальні події нашої спільної історії стали приводом не так для гордості, як для політичних спекуляцій і виправдання зрадництва. З огляду на трактування Полтавської битви офіційним Києвом, видається, що нинішня українська влада готова розпочати «нову Полтавську битву». Відтепер – за узурпацію виключного права на оцінку історичних подій і діячів. Це не тільки веде до ще більшого загострення українсько-російських відносин, а й вносить розкол в українське суспільство, дестабілізує обстановку в ньому.
     Ми, представники Громадянського руху «Нова Україна», Українсько-Російського форуму, Російсько-Української гуманітарної ради, Собору слов’янських народів, Руської общини Криму, інших громадських організацій і рухів, звертаємося до голів держав, урядів та парламентів України, Росії і Білорусі із закликом не допускати політичних спекуляцій навколо Полтавської битви та інших історичних подій. Ми не можемо байдуже спостерігати за спробами розірвати наш спільний духовний, культурно-історичний та інформаційний простір, посіяти між нами зерна розбрату. І впевнені: кон’юнктурні мотиви політиканів, що мають на меті викривити або замовчати історичні факти, прищепити українцям і білорусам комплекс меншовартості, приречені на поразку.
     Ми закликаємо відповідальних державних і політичних діячів всіляко сприяти інтенсифікації обміну між громадянами, науковими установами та іншими організаціями наших країн, які беруть учать у дослідженні найважливіших подій спільної історії. І пропонуємо розробити та реалізувати спільний українсько-російський проект реконструкції меморіалу «Панорама Полтавської битви»
     Величний подвиг переможців у Полтавській битві має бути прикладом вірності слов’янському братерству, історичним уроком для виховання прийдешніх поколінь, запорукою успішного поступу наших країн.


Декларацію російською читайте тут.

 

Джерело: Прес-служба Громадянського руху "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

2009 © Громадянський рух "Нова Україна"
Всі права захищені. Використання матеріалів, розміщених на даному сайті, дозволене
виключно за умов посилання на http://new-ukraine.org.ua