Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні. Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересів
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Новини

Версія для друку 20 серпня 2009

Експертний погляд на українську незалежність


    Борис Олійник, член Ради «Українського форуму», голова Українського фонду культури, академік НАНУ, Герой України

Ми стали більше ідеологічно розшнурованими, що водночас і добре й не зовсім. Ми не маємо почуття міри.  Щодо свободи слова, то досягнення відчутні. Інколи держави старої демократії підкреслюють, що в Україні дуже добре зі свободою слова. Але ми не навчились обмежувати себе – нав’язуємо свою точку зору, доходимо до образ і звинувачень за фальшивими обставинами, які потім оскаржуються в судах. І що характерно такі звинувачення публікуються, а те, що потім суд їх визнає безпідставними, не виходе на публічний рівень.
Я був на розі вітрів процесу розлучення із Радянським Союзом. І начебто все йшло нормально і розлучення мало б відбутися цивілізовано. Але раптово відбувся розрив по живому, наслідок чого ми відчуваємо і досі. Україна, яка при нормальному розлученні була в найкращій ситуації (досить була розвинута держава) сьогодні опинилася за межею сотні найрозвиненіших держав. Не можна було рвати по живому. Можна було б будувати суверенітет, як це роблять європейські держави – зняли кордони поміж собою, але залишаються суверенними. Не можна пускати політику попереду економіки.
Безперечно, що Україна стала менш незалежною ніж була в форматі СРСР – наш відділ для державних керівників частково у Вашингтоні, частково у Москві. А ми імітуємо свою суверенність. А всі аксесуари державності – Прапор, Конституція, Герб – все це зовнішнє. А суть в тому, що в Україні і можновладці, і опозиціонери керуються настановами – одні з далекого зарубіжжя, інші – з ближнього. Поки ми не візьмемо кермо управляння держави у власні руки, так і будемо плентатися у хвості світового розвитку.

   Георгій Крючков, виконавчий секретар «Українського форуму»

Якщо ми зруйнували економіку, зруйнували єдність суспільства, посварилися з найближчим сусідом і ні на крок не наблизились до Європи, про які досягнення незалежній України можна говорити? Я їх не бачу.

Раз вже сталося так, що Союзна держава розвалилася, то треба було відбудовувати систему міждержавних відносин на пострадянському просторі. Треба було відповідально підійти до розділу армії, флоту, збудувати систему стосунків стосунків в економічній сфері, зберегти зв'язки, які забезпечували економічний і політичний інтерес нашої країни. На жаль, у тодішніх керівників на це розуму не вистачило, і всі зусилля були спрямовані на руйнування. Не можна було нав'язувати націоналістичну ідеологію. Адже, по суті, була проголошена політична і ідеологічна спадкоємність посібників фашизму. Це і розкололо суспільство.

Зараз в першу чергу нам потрібні нові керівники держави – не ті, що прагнуть влади, а ті, піклуються потребами країни, що розуміють національні інтереси, ті, які не придумуватимуть, як би нахапати собі повноважень більше, а як вивести з якнайглибшої кризи економіку. Скільки не говориться про вихід з кризи, але нічого не робиться для того, щоб використовувати цю кризу для переходу на сучасну інноваційну економіку. Потрібна комплексна програма розвитку країни. Україна залишається, мабуть, єдиною країною в Європі, яка не має програми навіть на середньострокову перспективу. За ініціативою «Українського форуму» така програма розроблена – це Стратегія «Україна 2015 », але, на жаль, вона не отримала жодного відгуку від державних керівників. Що ще раз доводить, що потрібно міняти владу.

Анатолій Зленко, заступник Голови «Українського форуму», Міністр закордонних справ України (1990-1994, 2000-2003 рр.)

Одним з важливих досягнень України є те, що вона стала повноправним суб'єктом міжнародних відносин. Країна виробила договірно-правову основу, яка регулює відносини з багатьма державами світу і зі своїми сусідами. За роки незалежності країна виробила зовнішньополітичні пріоритети, визначила стратегічних партнерів і основи національної безпеки. Україна забезпечила необхідні умови для мирного розвитку країни, зарекомендувала себе як миролюбна країна.

Проте було допущено ряд помилок в економічній політиці, які привели до того, що країна не використала повною мірою свїй потенціал, аби стати по-справжньому цивілізованою і розвиненою державою, що забезпечити своїм громадянам високі стандарти життя.

Найактуальнішим питанням залишається забезпечення виходу країни з економічної кризи, проведення виборів президента за демократичними стандартами, а також продовження зміцнення демократичних принципів в державі і формування соціально направленої ринкової економіки. Невиріишені завдання і поліпшення міжнародного іміджу країни, необхідно визначити її місце в новій системі міжнародних відносин.

Джерело: Прес-служба "Громадянського руху "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум