Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересівСергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні.
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Новини

Версія для друку 24 грудня 2009

«2010 буде роком Нової України»

«2010 буде роком Нової України»

Лідер Громадянського блоку, академік НАН України Володимир Семиноженко – про підсумки року, що минає.


  1. У сфері міжнародних відносин. Хоча Україна географічно розташована в центрі євразійського континенту, політично вона цього року опинилася на узбіччі. Ювілейний самміт НАТО пройшов без української участі, ЄС відмовив Україні в підписанні договору про асоціацію і зону вільної торгівлі, Росія відклала призначення нового посла. Політика багатовекторності, за яку так критикував Леоніда Кучму нинішній президент України, була все ж кращою, чим нульова ефективність, а точніше ефективність із знаком «мінус» нинішньої дипломатії. Чим сильніше Україна відштовхувала Росію, тим сильніше Європа відштовхувала Україну. В результаті – провал і там, і там.

  2. В економічній сфері. Єдиний економічний показник, який нестримно зростав цього року, – це сума державного боргу України. Уряд витратив всі сили на залучення запозичень. І це все, що було зроблене нібито для подолання кризи. Коли уряд за національну антикризову програму приймає рекомендації МВФ по витрачанню і поверненню коштів того ж МВФ, єдиним підсумком може стати відставка такого уряду. Що, упевнений, станеться вже на початку наступного року.

  3. У політичній сфері. Головним політичним підсумком 2009 років є відсутність підсумків. Парламент практично не працював, жодного закону, щодо системних реформ або хоч би косметичного ремонту в економіці, не прийнято. Щонайповніша беззмістовність політичного сезону, що минає, вилилася в абсолютно беззмістовні президентські вибори. Гідним, в лапках, завершенням політично порожнього року стала масова відмова кандидатів в президенти від теледебатів: їм нічого сказати один одному, їм нічого запропонувати суспільству.

  4. У соціальній сфері. Щоб оцінити, яким 2009 рік був для людей, досить однієї цифри – 240. Саме таку зарплату в перерахунку на долари отримує середній українець. Для порівняння в Болгарії - 420 доларів, в Албанії- 400, в Білорусі - 360, в Молдові – 250. Україна сьогодні бідніше бідних.

  5. Надії на 2010 рік. Україна не стала новою в 2005 році, як багато хто з нас сподівався, але я впевнений, що це вдасться в 2010. І тоді перемога окремого кандидата на президентських виборах нарешті стане перемогою для всієї країни

Джерело: Прес-служба Громадянського блоку "Нова Україна"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум