Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні. Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересів
Головна
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

16 травня 2014
Володимир Семиноженко :Індустрія програмного забезпечення може зростати до 50% на рік, якщо їй створити сприятливі фіскальні умови.
Володимир Семиноженко :Індустрія програмного забезпечення може зростати до 50% на рік, якщо їй створити сприятливі фіскальні умови.
За умов правильної державної політики індустрія програмного забезпечення надасть поштовх до розвитку всієї економіки, а прибутки від експорту програмного забезпечення вже у 2021 році будуть співставними з прибутками від експорту металургійної продукції. При цьому варто врахувати, що ІТ належить до шостого технологічного укладу. Отже, цілеспрямований розвиток цієї галузі сприятиме виправленню сировинних перекосів у структурі української економіки, - сказав голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, виступаючи на парламентських слуханнях на тему “Створення в Україні сприятливих умов для розвитку індустрії програмного забезпечення”.
24 січня 2014
Голова Українського форуму та Громадянського Руху "Нова Україна" Володимир Семиноженко:
Голова Українського форуму та Громадянського Руху

За його словами, проведення круглого столу обумовлене необхідністю пошуку шляхів виходу із складної політичної ситуації, яка зараз склалася в Україні: «Важливо знайти такі рішення з обох сторін, які б дозволили стабілізувати ситуацію в Україні», - наголосив В.Семиноженко.

Зокрема, він ініціює розроблення і прийняття дорожньої карти розвитку української держави «Україна-2020». За словами В.Семиноженка, ця програма дій повинна містити стратегічний план мінімум до 2020 року. «Тоді дійсно суспільство буде бачити перспективу, повірить у неї, і саме на цьому шляху можна робити ті перезавантаження, які очікує суспільство», - заявив він.

Голова Українського форуму зазначив, що у даній ситуації влада повинна бути сильною. «А її сила полягає у тому, що лише сильна влада може йти на поступки і компроміси, і сьогодні треба максимально акумулювати такі можливості», - заявив він. Разом з цим він додав, що сильною повинна бути й опозиція: «Сильна опозиції – це не та, яка ховається за спини мітингувальників, а та, що здатна йти вперед, і дати прогресивний порядок денний своїм виборцям».

Попри загострення ситуації, наголосив голова «Українського форуму», необхідно пам’ятати: по обидва боки барикад стоять співгромадяни, а не вороги. «Саме тому необхідно припинити протистояння, аби запобігти більшій кількості жертв», - наголосив В.Семиноженко.

Крім того, за його словами, буде багато європейських політиків висловлюються щодо України не досить коректно і толерантно, і це можна розцінювати як втручання у внутрішні справи України.

«Україна перебуває в центрі інтересів усього Євразійського континенту. Саме тому важливо під час діалогу досягнути компромісу і з нашими політичними колегами із інших країн. Позиції повинні бути врівноважені. І ті візити, які розпочинаються з сьогоднішнього дня, повинні бути предметом досягнення рівноцінних умов, де б усі, у тому числі і європейські політики, узяли на себе зобов’язання, які будуть виконані», - зазначив В.Семиноженко.

23 серпня 2013
Володимир Семиноженко: ми зробили серйозну інвестицію в імідж України. Інтерв'ю "Урядовому кур'єру" 23 серпня 2013р.
Володимир Семиноженко: ми зробили серйозну інвестицію в імідж України. Інтерв'ю
В Україні почав працювати національний загальнодоступний кириличний домен верхнього рівня .УКР. Першими доменними іменами, внесеними в реєстр адрес органів державної влади у кириличному домені .УКР, стали адреса президент.укр, уряд.укр, парламент.укр, електронне-урядування.укр. Зараз триває період пріоритетної реєстрації доменних імен для державних органів. Через місяць список тих, хто може скористатись пріоритетним правом, буде розширено, а пізніше така реєстрація стане відкритою для всіх бажаючих.
25 липня 2013
Інтерв’ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка ІА «Укрінформ», 23 липня 2013р.
Інтерв’ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка ІА «Укрінформ», 23 липня 2013р.
«Україна фінансуватиме науку по-новому» -Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко. За даними ЮНЕСКО, в Україні загальний рівень фінансування наукової і науково-технічної діяльності у розрахунку на одного вченого працівника приблизно в шість разів нижчий, ніж у США та Німеччині, у п'ять разів - Японії і в 1,3 рази - Росії. Фінансування науки (у % ВВП) упродовж 2000-2011 років знизилося з 1,16% до 0,73%. Так, недостатній обсяг фінансування наукової та науково-технічної діяльності за рахунок держбюджету унеможливлює реалізацію державних цільових програм. У цьому зв'язку Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо реалізації Концепції реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю на період до 2017 року, а Держінформнауки виставило на громадське обговорення розроблену ним нову редакцію законопроекту "Про наукову і науково-технічну діяльність".
20 травня 2013
Інтерв'ю Голови Держінформнауки газеті "Дзеркало тижня" №17 від 17 травня 2013
Інтерв'ю Голови Держінформнауки газеті
Чи можливий в Україні інноваційний стрибок? Слово "інновації" вже давно стало невід'ємною частиною нашого лексикону. Проте чи означає це, що економіка України набула інноваційного характеру, що інновації справді лягли в основу економічного зростання та соціального розвитку?
11 квітня 2013
Інтерв’ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка Інтернет-виданню InternetUA, від 11 квітня 2013 р.
Інтерв’ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка Інтернет-виданню InternetUA, від 11 квітня 2013 р.
Об итогах первого этапа внедрения электронного правительства в Украине в интервью с Владимиром Петровичем Семиноженко. — Владимир Петрович, как вы считаете, на каком этапе сегодня находится процесс создания электронного правительства в Украине? Владимир Семиноженко: Существует несколько классификаций этапов внедрения Э-управления. Если мы возьмем, к примеру, 4 основных этапа: информационное присутствие, интерактивное взаимодействие, транзакционное взаимодействие и трансформация государственных административных процедур (классификация Д.Холмса «Электронное правительство: бизнес стратегии для государства»), то мы можем констатировать, что Украина находится в начале реализации второго этапа. Если мы возьмем за основу «Концепцию развития Э-управления в Украине» [принята в 2010 году], то мы также находимся в начале реализации второго этапа – реализация задач на 2013-2014 годы.
5 березня 2013
Інтерв'ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка газеті "Урядовий кур'єр" № 43 від 5 березня 2013 р.
Інтерв'ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка газеті
«Уряд здійснює послідовну політику,спрямовану на підтримку високотехнологічних галузей» Приблизно рік тому Верховна Рада України прийняла закони України «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» та «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції». Цими законами IT-компанії були звільнені від сплати ПДВ на послуги в сфері інформатизації, а податок на прибуток був зафіксований на рівні 5%. Як такі дії законодавців позначаться на розвитку галузі? Про це розмірковує голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.
21 лютого 2013
Мінімізувати ризики інноваційного бізнесу має держава
 Мінімізувати ризики інноваційного бізнесу має держава
В Україні тільки починає формуватися інноваційна інфраструктура. Проблема в тому, що можливість отримати високі прибутки від комерціалізації передових наукових розробок вимагає суттєвих капіталовкладень і пов'язана із значним ризиком для бізнесу. Роль держави - мінімізувати ці ризики за рахунок фінансової підтримки інноваційних стартапів, надання податкових і митних пільг та допомоги при придбанні закордонних патентів вітчизняними винахідниками тощо. Про досвід роботи в цьому напрямі в інтерв'ю УКРІНФОРМу розповів голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.
5 лютого 2013
Інтерв'ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка газеті "Время", № 14 від 5 лютого 2013 року.
Інтерв'ю Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка газеті
Без бумажки ты... власть В Украине продолжается опытная эксплуатация системы электронного взаимодействия органов исполнительной власти, стартовавшая осенью минувшего года.К ней подключены 82 министерства и ведомства. Особенно активно систему используют Секретариат Кабинета министров Украины, МИД, Министерство энергетики и угольной промышленности и Мининфраструктуры. Работа в системе дает возможность практически мгновенно обмениваться документами "с компьютера на компьютер", без привычного путешествия деловых "бумаг" из одного властного кабинета в другой. С ее помощью можно согласовывать нормативно-правовые акты и контролировать исполнение поручений Секретариата Кабмина. Обмен электронными документами происходит с использованием электронной подписи, что обеспечивает защиту персональных данных. Кроме того, единая система совместима с уже существующими, которые созданы органами исполнительной власти. Это позволяет ощутимо сэкономить ресурсы и время, поскольку работу не нужно начинать с нуля. Об этом газете "Время" сообщил председатель Государственного агентства по вопросам науки, инноваций и информатизации Украины, академик НАНУ Владимир Семиноженко.
21 січня 2013
Об'єднувати податкову і митницю слід якнайшвидше
Об'єднувати податкову і митницю слід якнайшвидше
Решение объединить налоговую и таможню под одной крышей - Министерства доходов и сборов презентовано обществу как способ улучшить качество обслуживания плательщиков налогов.
3 січня 2013
"Поки ми ресурс, а не партнери"
Профессиональный праздник дипломатов Украины, установленный президентским указом восемь лет назад, ежегодно отмечается 22 декабря. В преддверии этой даты — слово корифею отечественной дипломатии Анатолию Зленко, стоявшему у истоков принципов внешней политики нашего государства.
3 січня 2013
"Не варто вважати девальвацію панацеєю для української економіки"
О ситуации в украинской промышленности и оптимальных инструментах поддержки национального производителя для вывода экономики из кризисного состояния рассказал директор Института экономики и прогнозирования Национальной академии наук ВАЛЕРИЙ ГЕЕЦ.
23 грудня 2012
Відправити документ одним кліком
Відправити документ одним кліком
В понедельник, 24 декабря, официально заработает "Система электронного взаимодействия органов исполнительной власти". Ее тестировали почти год, и теперь чиновники уверяют, что уже скоро бумажный документооборот отомрет. О том, как разрабатывалась и тестировалась система, IT Expert рассказал Глава Государственного агентства по вопросам науки, инноваций и информатизации Украины Владимир Семиноженко.
6 червня 2012
Інтерв’ю Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимира Семиноженка "Українській правді"
Інтерв’ю Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимира Семиноженка
Днями парламент прийняв закони "Про спеціальний податковий режим" та "Податковий експеримент" для IT-бізнесу. Перший передбачає спеціальний податковий режим для IT-компаній на десять років, другий - "податковий експеримент" на п'ять років для розробників програмного забезпечення. Законопроекти написані низкою депутатів на чолі з нардепом Віктором Януковичем, який був одним з головних лобістів цих норм. Щоб сплачувати протягом десяти років 5% податку на доходи працівників, 5% податку на прибуток і не платити ПДВ, підприємець повинен подати до податкової реєстраційну заяву, фінансову звітність, копії первинних документів та висновок Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації - Держнауки. В інтерв’ю ЕП керівник цього відомства Володимир Семиноженко зізнався, що Держнауки буде встановлювати відповідність профілю компанії шляхом фізичних та документальних перевірок.
23 травня 2012
Финансирование украинской науки выйдет на европейский уровень к 2020 году?
Финансирование украинской науки выйдет на европейский уровень к 2020 году?
Зачем нам новый закон о научной и научно-технической деятельности? Какие экономические эксперименты готовятся в сфере инноваций и технологической модернизации? Об этом и о многом другом накануне Дня науки, который Украина отметила в минувшую субботу, рассказал газете «Время» председатель Государственного агентства по вопросам науки, инноваций и информатизации Украины, академик НАНУ Владимир Семиноженко. Напомним, что, когда Владимир Петрович курировал научно-техническую сферу, будучи министром науки и технологий и вице-премьером по гуманитарной политике (дважды), в стране были приняты законы о научных пенсиях и технопарках, а также прогрессивный по тем временам «Закон о науке», определивший размер государственного финансирования этой сферы в 1,7% ВВП (правда, норма эта практически не выполнялась!).
21 травня 2012
Постійний пошук істини приносить по-справжньому цінні плоди
Постійний пошук істини приносить по-справжньому цінні плоди
Дискусії про те, чи варто фінансувати науку в бідній країні, коли грошей не вистачає на найнеобхідніше, тривають вже понад 20 років. Майже стільки ж виповнилося крилатій фразі 42-го Президента США Білла Клінтона «Америка має хороші університети не тому, що багата. Америка багата тому, що має хороші університети ». У 2010 році фінансування НДДКР в США склало $ 396 млрд, Японії - $ 142 млрд, Китаї - $ 141 млрд, РФ - $ 22 млрд. Україна в 2011 році із загального та спеціального фондів держбюджету на фінансування наукових і науково-технічних робіт витратила близько 0,6 млрд. доларів. Для коректного порівняння: Білорусія і Казахстан на ці цілі виділяє в 2-3 рази більше. І це загальна світова закономірність - нарощувати наукові інвестиції в посткризовий період. Ми звикли фінансувати науку за залишковим принципом. Це тому що ми небагата країна. Або тому ми й небагата країна?
15 березня 2012
Чи бути Україні тигром?
Чи бути Україні тигром?
Інтервю Володимира Семиноженка газеті "Московский комсомолец"
28 лютого 2012
Громадянин-вчений
Громадянин-вчений
“Та енергія, яка витрачалася переважно на вирішення питань розподілу влади, нарешті має бути спрямована на конструктив – об’єднання суспільства навколо амбітного проекту розбудови України як гідної, успішної, європейської держави”, - ці слова належать не політику або міністру. Їхній автор — президент Національної академії наук України академік Борис Євгенович Патон.
28 жовтня 2011
Українці помирають раніше за європейців
 Українці помирають раніше за європейців
Населення Землі сягає позначки 7 мілдьярдів і продовжує зростати. За прогнозами, впродовж наступних 60 років кількість людей збільшиться до 9,5 мільярдів людей. Водночас, кількість українців постійно зменшується на тлі загального світового приросту. За роки незалежності населення України, згідно зі Статистичною службою, зменшилося на шість мільйонів і нині становить приблизно 45 мільйонів.Чому так відбувається, кореспондент bbc.ua поцікавився у директора Інститут демографії та соцільних досліджень імені Птухи Елли Лібанової.
23 травня 2011
За три кроки до мети
За три кроки до мети
У своєму цьогорічному Посланні до Верховної Ради президент України багато уваги приділив науці як ключовому ресурсу модернізаційної стратегії держави. Не випадково одним із напрямів Програми економічних реформ став «Розвиток науково-технічної та інноваційної сфери». Національний план дій на 2011 рік створює реальні умови для динамічного старту. Тобто Україна поступово відновлює рух у руслі глобальних економічних трендів, які сьогодні щільно пов’язані з науковим розвитком. Курс на інноваційні реформи — незворотний. І це абсолютно закономірно, адже наука завжди була візитною карткою України.

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення