Одеські школярі поїдуть на Чемпіонат світу в Кейптаун Д. Попов: необхідно розвінчати імідж, що паління - це "круто" В. Слєпцов: держава має виступити експортером зерна
ГоловнаГлавная
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 16 вересня 2010

Ігор Ковалевич: Оберемо місцеву владу разом

Ми вже звикли до ситуативних політиків, які яскравими метеликами політають перед виборами, покрасуються на білбордах з якимось афористичними закликами на кшталт: « Державі бути!», «Збережемо країну для нащадків» або - «До влади – найкращих!»…Правда, загадка, куди зникають ті «кращі» після виборів? Сьогодні політичні сили знову присягають виборцям, що приведуть до влади найдостойніших. Аналітики передрікають, що війна за міста і села буде як ніколи жорстокою, бо їх результат стовідсотково вплине і на майбутні парламентські вибори зокрема, і на політично-економічний курс країни в цілому.


Ми не вперше спілкуємося з керівником київського обласного штабу громадянського руху «Нова Україна» Ігорем Ковалевичем, який теж запевняє виборців, що приведе до місцевої влади відповідальних і порядних людей. Але на відміну від багатьох « шоу-політикі» він на рідкість серйозно ставиться до цієї справи. Його ноу-хау містить всього три складових – претендент повинен бути людиною небайдужою, високопрофесійною і авторитетною. Друге, висування кандидатів йде не зверху, а знизу, бо їх пропонують територіальні громади . До речі, Ігор Ковалевич і через газету, і на зустрічах з виборцями робить наголос на тому, що саме люди повинні брати найактивнішу участь у відборі кандидатів на майбутню владу. І останнє – це відкриті списки, все абсолютно прозоро, без підкилимових ігор. Спостерігаючи, як Ігор Ковалевич готується до виборів, як згуртовує команду, переконуєшся, що йому не буде соромно перед людьми за «своїх» кандидатів після їх перемоги.

- Ігоре Капітоновичу, Ви зараз працюєте по 24 години на добу, накручуєте кілометри по області, спілкуєтесь з людьми, переконуєте кращих балотуватися. Невже Ви дійсно думаєте, що при нинішніх виборчих технологіях можна перемогти в чесній боротьбі?

- Це, мабуть, і є одна з найвпливовіших на електорат виборчих технологій – навмисно переконати людей, що двері до влади для них зачинені: все купується, все продається. Нам вкидають інформацію про космічні розцінки за прохідні місця в списках, про підтримку провладними партіями «зручного» кандидата, про попередню визначеність результатів. Тобто нам завуальовано натякають – не лізьте, ми тут і без вас розберемося. Але всі ми знаємо, що поруч з нами живуть порядні і розумні люди, які могли б успішно брати участь в управлінні нашими містами і районами. Я дійсно багато часу проводжу в області, знаю кожний район і майже кожне село. Мене іноді бере глибокий сум - така неповторна природа, земля безцінна, а люди? Один може за десятьох працювати… І що ж ми з цим багатством накоїли? Мене трохи дратує, з яким захопленням представники нашої політичної еліти розказують про свої вояжі до Європи і Америки за так званим досвідом, але на батьківщині не лише цей досвід не використовують, а взагалі своїми діями Європу від нас віддаляють. Тому я, спілкуючись з майбутніми кандидатами, завжди запитую, яка в них конкретна мета, коли буде результат і що вони взагалі хочуть зробити на тій чи іншій виборній посаді взагалі.

- Так вони вам і відповіли. Мабуть, у когось абсолютно земні цілі, вірніше, земельні.

- Я розумію, що дуже важко після цієї багаторічної « монголо-татарської» навали, повернути довіру і повагу до влади. Але є таке трохи забуте слово репутація. У нас і сьогодні є керівники, яких люди без підказки знову оберуть. Наприклад, Михайлівсько-Рубежівський сільський голова Михайло Рябчук успішно керує селом з 1994 року, багато зробив для села, умови там як в хорошому місті і плани у нього хоча і глобальні, але цілком здійсненні. Впевнений, що односельці знову його підтримають. І взагалі, коли ми говоримо про місцеві вибори, то маємо на увазі кандидатів, яких виборці вже знають, бо в селі чи маленькому містечку не сховаєшся – все твоє життя як на долоні. Я в процесі підготовки нашої команди був вражений, скільки талановитих, освічених і прогресивних людей в нашій так званій глибинці. А якщо їх згуртувати, дати повноваження для вирішення і визначення економічного розвитку області , то «реанімація» наших сіл , міст і містечок почнеться вже в цьому році.

- Вас називають відомим спортивним функціонером і Ваше ім’я міцно поєднано з футбольним клубом «Борисфен», який Ви створили буквально з нуля. Паралельно Ви займаєтеся і політикою. Це данина моді – сучасний політик і підприємець повинен мати повний джентльменський набір: маєток, престижний автомобіль, завод, партію і спортивний клуб.

- Я вже в одному інтерв’ю відповідав на це запитання і повторюю, що футбол для мене – не бізнес, а поклик душі і серця. І тут я ані трохи не лукавлю. Ми з вами говорили про політиків-хамелеонів, які лише перед виборами переймаються проблемами громадян. Я ж займався створенням в області і футбольної команди, і футбольною академії області не в передвиборні періоди і не заради свого особистого іміджу, а заради самої ідеї. Ми не можемо знаходитись в вакуумі і споглядати за життям лише по телевізору. А сьогодні народ і , головне, молодь начебто викреслені з активного життя. У нас, на жаль, не вийшов капіталізм з «людським обличчям», тому що ми в гонитві за прибутками безжалісно поховали всі соціальні програми, серед яких раніше превалював молодіжний спорт. Візьміть будь-яке село чи селище - магазинів, барів, нічних клубів вдосталь, а стадіонів і спортивних залів, на жаль, обмаль Ми все зруйнували, а головне, забрали у молодих людей надію і бажання обрати свій шлях згідно їхнім здібностям , а не лише за гроші. Тому я і вирішив почати зі спорту. Мені було цікаво брати участь у пошуках молодих, перспективних хлопців, які могли б стати нашою гордістю. Ми створювали для них максимально комфортні умови - забезпечували нормальним харчуванням, житлом, платили стипендії. А це було для хлопців дуже важливо, бо багато з них були чи з малозабезпечених родин або взагалі сироти. Держава давно відвернулася від молоді і перестала опікуватися їх долею. І тут в мене великі надії на результати виборів - якщо до влади прийдуть наші перевірені люди - ми спорт в області піднімемо обов’язково.

- Ми знаємо, що у Ваші плани входить також будівництво так званих фан-зон. Цей проект буде реалізовано виключно під Євро-2012?

- У багатьох людей фан-зони асоціюються з великим екраном на відкритих майданчиках, де збирається досить велика аудиторія для перегляду футбольних матчів. У всякому разі так ці зони виглядають в Європі. Проте у нас цей проект має ще й велику соціальну завантаженість. На їх базі ми плануємо будувати спортивно-реабілітаційні центри, спортивні секції, навіть аква-парки. Тобто такі своєрідні містечки здоров’я , завдяки яким ми будемо мати і нові робочі місця, і розвиток дитячого і молодіжного спорту.

-А де саме Ви будете реалізовувати цей проект?

- У Бориспільському, Вишгородському, Броварському та інших районах. Але в першу чергу, в Яготині. Це близьке мені місто, тут і мене багато друзів і однодумців, і я не тільки хочу бачити його чистим, красивим і сучасним, а й докладу всіх зусиль, щоб воно таким стало в найближчий час. А це буде можливим, підкреслюю, при одній умові – приходу до влади чесних і прогресивних людей.

Нас останні двадцять років кидає із крайності в крайності, як маятник Фуко, і дуже шкода, що ці коливання викидають з активного життя справжніх професіоналів, людей заслужених і тих, хто ще спроможний працювати на цю країну. Я згадую, як на початку 90-х йшов великомасштабний процес руйнування – ламали все, що бачили і під егідою якихось ефемерних ідей, закривали великі підприємства, збанкручували їх, а людей просто викидали на вулицю. І мені сьогодні приємно, що до врятування кількох перспективних підприємств я мав безпосереднє відношення. Сьогодні Комбінат «Тепличний» лідер в області, а його беззмінний керівник Чернишенко Володимир Ілліч навіть удостоєний звання «Герой України». Але, повторюю, в дев’яності у запалі здобуття первинних капіталів так звані ефективні менеджери і місцеві «господарники» коїли таке, що не відповідало ні законам моралі, ні законам юридичним. Тоді ми допомогли цьому підприємству кредитними ресурсами. Володимир Ілліч завдяки цьому зберіг підприємство, зберіг робочі місця. Нині, як я вже казав, цей тепличний комбінат процвітає. Цей приклад я навів, щоб не собі якійсь бали зарахувати, а для того, що при умові нормального адекватного керівництва і депутатського корпусу ми зможемо підняти виробництво, економіку, культурі зробити наші міста, села і містечка такими, щоб їх не хотілося полишати.
Теги: Ковалевич, вибори в Україні
Матерiали по темi:
 • 2010-10-01Стартует "Новая политика"
 • 2010-09-27Депутат повинен мати обличчя, тому українці так вітають мажоритарку
 • 2010-09-23Місцеві вибори принесуть багато несподіваностей, адже суспільство та регіональний бізнес дійсно прагнуть змін
 • 2010-09-23Президент не допустить фальсифікацій
 • 2010-09-17Владислав Забара: Ідеологія оновлення країни затребувана людьми
 • 2010-09-17Людей в регіонах не дуже хвилюють глобальні проблеми…

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

 • 2010
 • Вересень
 • Серпень
 • Липень
 • Червень
 • Квітень
 • Березень
 • Лютий
 • Січень
 • 2009
 • Грудень
 • Листопад
 • Жовтень
 • Вересень
 • Серпень
 • Липень
 • Червень
 • Травень
 • Квітень
 • Березень

Опитування

Чи вдалося уряду досягти позитивних змін в державі за 100 днів правління?

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення