Сергій Лівенцов:«НОВА ПОЛІТИКА» завжди відкрита до діалогу Володимир Семиноженко: Потрібно жити своїм розумом, будувати країну виходячи із власних інтересів Ми не були готові до асоціації в 2013 році і так само не готові до неї сьогодні.
Головна
Регiональнi організацiї

Пошук

Теги

Пряма мова

Версія для друку 6 жовтня 2010

Володимир Семиноженко: "Через 10 років Україна стане одним з IT-лідерів Європи"

Україна має намір активно розвиватися в області інфотехнологій і використовувати досвід Естонії. В результаті цієї роботи, сказав голова Держкомітету України з питань науки, інновацій і інформатизації Володимир Семиноженко, країна має намір через 10 років стати одним з європейських лідерів.


5 жовтня між Естонією і Україною був підписаний Меморандум про співпраці у сфері інформатизації. Свої підписи під документом поставили голова Державного комітету України з питань науки, інновацій і інформатизації Володимир Семиноженко і з естонського боку - Міністр економіки і комунікацій Юхан Партс.

Перед підписанням Володимир Семиноженко дав інтерв'ю:

- При великих масштабах України, наскільки реально впровадити систему електронного голосування або електронну податкову систему на такому ж рівні, як в Естонії?

В України є велика готовність робити щось нове, модернізувати країну. Прийнята Програма економічних реформ, яку проголосив  президент, прийнята стратегія розвитку на найближчі десять років, яка полягає в тому, щоб Україна стала одним з європейських лідерів. Це досить амбітне завдання. Тому ми готові і хочемо скористатися досвідом всіх європейських країн і, безумовно, близької нам Естонії, для того, щоб скоріше ліквідовувати цифровий розрив в Україні, щоб розвивати інформаційне суспільство і здійснити багато проектів, які вже реалізовані в Естонії. Ми із задоволенням скористаємося досвідом Естонії. Цей досвід полягатиме і в зв'язках між нашими компаніями, і на рівні міжурядових угод, і в роботі двосторонньої Економічної комісії. А головне – ми встановлюємо зараз прямі зв'язки наших структур з Естонськими структурами для того, щоб не втрачати часу. Ми вже його багато втратили, а потенціал співпраці України і Естонії – дуже високий. Він не задіяний і наполовину.

- Як ця програма може виглядати надалі?

Після розмови в Демоцентрі, я чекаю в Києві представника компанії, яка займається інформаційно-комунікаційними технологіями, для того, щоб починати говорити про конкретні плани нашої співпраці. Наступний рік на Україні оголошений президентом Роком інформаційного суспільства, створений спеціальний  Державний комітет з широкими повноваженнями, який займається проблемами інформатизації, так що все готово для того, щоб енергійно співпрацювати.

- Ви познайомилися з досягненнями Естонії в цій області. Чи можна порівняти досягнення України з нашими?

Безумовно, Україна – це батьківщина інформаційних технологій, саме на Україні з'явився перший в континентальній Європі персональний комп'ютер, на Україні працюють блискучі наукові центри, багато інститутів кібернетики, дуже добре розвинені компанії, які займаються ІТ-бізнесом, але в державному управлінні у нас є серйозне відставання від інших країн. Тому зараз потрібно об'єднати наші можливості і можливості Естонії для того, щоб кращі традиції України реалізувалися в державній програмі електронного управління країною.

- Чи будуть організовані спеціальні програми для навчання людей?

А люди вчаться і інколи випереджають свою державу. Україна починає енергійно рухатися в області інформатизації в 2010 році, а Естонія починала в 1995 році. Тому суспільство сьогодні на Україні набагато більш готове до цього, ніж воно було готове в Естонії в середині 90-х років.

Джерело: http://novosti.err.ee/index.php?26216844

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Повернутися до архіву

Архів

Опитування

Мир на сході настане завдяки:

Результати опитувань

Пряма мова

Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

Форум