Вітаємо з 196 річницею із дня народження Тараса Шевченка Герман відкрила кадрову таємницю Янукович узяв із собою в Москву потужну "групу підтримки"
ГоловнаГлавная

Пошук

Теги

Форум

Право обирати і контролювати владу

Право обирати і контролювати владу

Кузьмук Петро Степанович

2009-07-31 13:42:28
Право обирати і контролювати владу
«Право вільно обирати і пильно контролювати владу – невід’ємне право людини і громадянина».

Як зазначено у програмі громадського руху «Нова Україна» у розділі «Держава: проведення виборчої реформи», до влади у країні прийшла «купка олігархів», в той час як «Україні потрібний парламент, сформований за волею народу». Проте якщо народ у країні влади не має, він також не має здатності оновити керуючу верхівку. Який механізм на вашу думку здатен надати роль контролюючого органу кожному громадянину України?
Татьяна Іванівна Неридюк

2009-08-07 12:22:05
Право обирати і контролювати владу
В Соединенных Штатах популярной была такая шутка: «Когда страной руководит выбор большинства – президентом становится Буш младший.»

Моя точка зрения на этот вопрос – страной руководит узкий круг «олігархів», так как эта группа людей смогла получить власть в стране. В этом нет ничего отрицательного или положительного. В то же время, когда кто-то другой сможет получить больше власти – страной будет руководить он/она.

Стоит задать себе вопрос, существовало ли когда-либо общество, в котором каждый мог в равной степени контролировать власть?
Кузьмук Петро Степанович

2009-08-13 13:35:05
Дякую за змістовний коментар. Впевнений, що вашу точку зору поділяє переважна більшість населення. Для того, щоб створити суспільство із високим рівнем організації та правової свободи, кожен громадянин повинен взяти на себе відповідальність створення державного устрою на основі вищезазначених цінностей. Якщо ж більшість пасивно очікує змін «на краще» не прикладаючи власних зусиль, суспільство не зміниться. Держава, що не розвивається, як відомо, здатна лише деградувати.
Татьяна Іванівна Неридюк

2009-08-13 15:19:12
Право обирати і контролювати владу
В том случае если вы говорите о необходимости изменения менталитета украинцев, то здесь иметься небольшая сложность. На протяжении всего периода развития украинского общества, «украинский народ» или же «большинство» противостояло власти захватчиков, почти все народные герои украинского общества, носители общественных ценностей, это борцы с государственной властью. В таких условиях довольно таки сложно создать доверие населения к общественной системе или желание принять участие в формировании системы власти.
Кузьмук Петро Степанович

2009-08-17 10:02:36
За 18 років незалежності у населення країни вже, напевне, з’явилась здатність критично оцінити власну систему цінностей. В більшій мірі, формування менталітету це робота ЗМІ. Українські ЗМІ, як бачимо, або ж працюють на уряд, за лишком засобів фінансування, або ж працюють «проти української політики». Наведу відому цитату: «Закон існує для людей, не люди для закону». Якщо у більшості українців виникне бажання змінити закон для того щоб він послуговував їм, а не навпаки, ми зможемо знайти відповідні механізми оновлення влади.
Іванчо Роберт Йосипович

2009-09-18 14:43:43
Право обирати і контролювати владу
На жаль, при нинішній моделі політичного устрою в нашій державі народ не має жодної можливості контролю за владою. Для цього, як мінімум потрібно, щоб у політиці були виключно політики а у виконавчій владі тільки люди, які мають відповідну фахову підготовку. Тоді фахівець сам буде відповідати за свої дії, а також буде робити все, щоб не допускати жодних помилок, чи-то він у політиці, чи-то у виконавчій владі.
Кузьмук Петро Степанович

2009-09-24 17:50:58
Помилки у політиці – поняття надто відносне. Будь-який політичний план має певні переваги та недоліки. Уряду країни насамперед необхідно створити стратегічну модель розвитку і притримуватись довгострокового плану. Наші політики діють, нажаль, лише в масштабах короткострокового планування.
Олександр Васильович Трушніц

2009-12-28 12:33:36
Проблема в том, что при наличии инструмента народовластия, украинцы не слишком ответственны за свой выбор. Спросите у любого голосующего за современных лидеров "Чому ви голосуэте за ...?"(Юлю, Витю, ...) Вам мало кто скажет, потому что в программе заявлено то-то, шансы на реализацию в сравнении с другими кандидатами - такие-то. в основном это выбор бренда, который вышел чем-то лучьше: личеком, количеством билл-бордов и тд.

Нету понимания у наших людей. Ведь украинцы, на самом деле, ленивые, им хочется вестись на популизм, а не вникать в суть, анализировать...

Получим образованную нацию (не с купленными дипломами) - будут електорат к которым политикам украины придёьтся посчитаться.
oleksa

2010-01-14 16:50:04
Re:
Олександр Васильович Трушніц wrote:
Ведь украинцы, на самом деле, ленивые, им хочется вестись на популизм, а не вникать в суть, анализировать...

К сожалению часть истины в ваших словах есть, но я бы не связывал все это с ленью. Скорее с усталостью. Ситуация в политике все более запутанная, специально или нет, и теперь только самые стойкие готовы что-то кому-то доказывать. Массовый избиратель готов отмахнуться рукой, и голосовать за брэнд.
Ісмайлов Денис

2010-01-22 14:26:41
Право обирати і контролювати владу
Контролировать власть мы можем исключительно на выборах. В повседневной жизни это практически не реально, ее можно только снять, и то сильно большими усилиями, с травлей всех органов и судув, а как сказано выше - наш народ ленивый! И просто иногда глупый, веря в популизм политиков, можно сказать в наглый популизм, исходя из первого тура выборов, я вспомнил поговорку народную, "Вам плюют в лицо, а вы говорите дождь идет!!!" И никто не может объяснить почему ОНА и почему он за нее голосует, обидно!
А еще быть политиком, это не значит быть хорошим управленцем, это нам показал майдан! Руководить нужно уметь еще! Так же много примеров на уровне местных советов, когда у руля становяться люди, которые слабо понимают, что такое бюджет, как им управлять, и как вообще руководить деятельностью населенного пункта. Обычно это учителя, медики и просто хорошие люди, которые на все стороны кричат, что все не так и все не то, сами незная как это нужно правильно сделаеть!
Jonydep25ий

2010-02-02 14:05:43
Право обирати і контролювати владу
+1 Тетяні Неридюк.
Чому ректорів університетів не обирають студенти? Чи може придумати таку схему, при якій голосуватимуть абітурієнти? Вони ж виберуть і завгоспа, і проректора з навчальної частини, і головного бухгалтера...

Те ж саме з державою. Проблема в тому, що компетентну владу можуть обрати лише спеціально підготовлені люди, свого роду експерти політики(політологи, журналісти, управлінці зі стажем). Народ не може бути експертом в політиці. Мова не до того, що люди тупі, або які недолугі.

Виборець може мати 3 освіти, наприклад, бізнесову, будівельну та художню. При цьому керувати власним бізнесом, робити корисні для суспільства справи і тд. Наскільки компетентною є така людина в політиці? Настільки ж, наскільки в ній "підкований" слюсар Петро, який не просихає казна відколи.

Чому?

Тому, що політика - це не та сфера в якій може бути достатньою мірою обізнаною більшість населення країни (якщо це не Люксембург, або Ватикан)

Висновки:
демократія - це завжди імітація влади народу(народ не вміє керувати).
Демократію не можливо змінити на будь-який інший режим.
Українцям слід, все-таки уважніше читати програми та біографії кандидатів та брати участь у громадському житті. Це - реальний шанс стати політичноосвідченою нацією.
Анатолий

2010-02-09 15:10:50
Re: Право обирати і контролювати владу
Jonydep25ий wrote:
Висновки:
демократія - це завжди імітація влади народу(народ не вміє керувати).


Как можно понять, ваша точка зрения – идеальной политической системы управления государством не существует.

В случае с демократией, чем больше население станы осведомлено о демократическом механизме контроля над государственной властью, тем активнее оно принимает участие в общем политическом процессе.
Vika

2010-02-09 16:04:14
ідеальна політична система
Можливо Україну «врятує» лише «примусово-ідеальна» політична система на зразок теократії. Тут вже точно без «лівих» і «правих» )))) Теократія поєднає Східноукраїнську «азійську» прихильність до централізованої (із центром у Києві ;) ) аторитарної системи управління із Західноукраїнськими «эвропейськими» поняттями християнської моралі, звичаєвого права (традиційості).

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Опитування

Чого Ви очікуєте від нового президента?

Результати опитувань

Персональний кабінет


Пряма мова

Володимир Семиноженко: Слід пам'ятати: Україна — поліетнічна країна
Микола Азаров: Замість програми Український прорив ми отримали програму Український провал
Iншi висловлювання
Карта нової україни

Вiдео

Останні обговорення

  • Вітаємо з призначенням! (12)
  • Тема Голодомору 1932-1933 рр. не буде ключовою в гуманітарній політиці, - Семиноженко (1)
  • Є впевненість, що справи підуть (1)
  • До цілей успішного розвитку країни не можна бути в опозиції (1)
  • Янукович узяв із собою в Москву потужну "групу підтримки" (2)
  • Инопланетное вторжение на карте Новой Украины (0)
  • Верховна Рада проголосувала за новий склад Кабміну. (1)
  • Віце-прем'єр Семиноженко поспішив порадувати старшокласників: вже цього літа вони вступатимуть до вузів за новою системою (1)
  • Замість програми Український прорив ми отримали програму Український провал (1)
  • Ігорю Смешку повернено дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла (2)
Форум