ua Copyright 2009 new-ukraine.org.ua editor@new-ukraine.org.ua <![CDATA[Різке підвищення цін страшенні згортання демократії]]> Страхи людей за усіх часів переважним чином визначалися вже перенесеними ними нещастями. І якщо воєнне покоління найбільше боїться війни, то нинішнє - підвищення цін і безробіття, оскільки вже має подібний болісний досвід, - так голова Чернігівської обласної організації Громадянського руху «Нова Україна» Дмитро Попов прокоментував дані соцопитування Центру «Соціс» (спільно з Інститутом Кураса).
Згідно з цими даними, найбільше респонденти бояться різкого підвищення цін, невиплати зарплат і пенсій, а також безробіття. Водночас страх перед згортанням демократії, встановленням диктатури і втратою державної незалежності - наприкінці списку.
«Люди говорять про те, що їх в першу чергу турбує, і тому акцентують увагу на проблемах, з якими вони вже стикалися і повторення яких не хочуть. Такі поняття, як втрата демократії або незалежності, для більшості українців ефемерні. Крім того, ставлення до них є суб'єктивним. У когось згортання демократії, станься воно, дійсно викличе страх, а хтось цього навіть не помітить. Все залежить від людини. Як показує досвід інших країн, від згортання демократії страждає певна частина населення, яка має потребу висловлювати власну думку і відстоювати свої права. Та частина населення, для якої пріоритетними є порядок, спокій і соціальні гарантії, не хвилюється з цього приводу. Це видно навіть на прикладі коротких історичних проміжків, не кажучи вже про радянський період», - вважає Дмитро Попов.
Водночас, на думку Дмитра Попова, здивування повинен викликати той факт, що українці меншою мірою бояться природних катаклізмів і техногенних катастроф, адже доросле населення України має трагічний досвід аварії на Чорнобильській АС. Не менш дивно, що людей не турбують серйозні соціальні потрясіння, які можуть стати наслідком падіння рівня життя, відзначеного респондентами. «Такою вже є людина - вона боїться того, що загрожує їй тут і зараз, але далеко вперед не заглядає», - зазначив Дмитро Попов.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3091/ <![CDATA[Знеособлена політика]]> На президентських виборах, якби вони відбулися цієї неділі, з результатом 17,3% переміг би кандидат «проти всіх». Президентський рейтинг Віктора Януковича - 16,9%, Юлії Тимошенко - 12,1%. На парламентських виборах жодну з політичних сил не підтримали би 16,8% опитаних. За Партію регіонів готові віддати голоси тільки 16,2%, за «Батьківщину» - 11,9%. Такі дані отримали Центр соціальних і політичних досліджень «Соціс» та Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені Кураса. Про що свідчить і до чого може призвести така соціальна апатія?
«Дуже високий відсоток абсентеїзму - цілком природне явище, - вважає виконавчий секретар «Українського форуму» Георгій Крючков. - Порядок цифр, отриманих соціологами, відображає нинішній стан країни та його сприйняття народом. З одного боку, спостерігається розчарування у новій владі, пов’язане з різким погіршенням життя народу. При цьому не має значення, що не у всьому винна саме ця влада. Якщо в країні є влада, вона, на думку простої людини, повинна забезпечувати гідний рівень життя. З іншого боку, люди вже давно знають ціну колишнім помаранчевим політикам. Біда у тому, що українці не бачать альтернативи й не розуміють, кому вони можуть довірити владу. І Арсеній Яценюк, і Сергій Тігіпко реально оцінюються народом, і претендувати на перші позиції не здатні. Олег Тягнибок може отримати підтримку на Заході, але вибори точно не виграє, хоча небезпека цієї політичної сили є дуже високою. В Україні немає ідеологічних партій, тому виборці прив'язуються до особистості, але особистостей також немає».
Відсутність особистостей на політичній карті України Георгій Крючков пов'язує з неефективною кадровою політикою і непрофесійним керівництвом ідеологічної сферою. «Хто йде в президенти США? Ті, хто пройшов велику школу керівництва штатами. А кого з наших губернаторів ми можемо назвати в цьому зв'язку? Нікого, адже рідко хто з них затримується на своєму посту довше трьох років. Крім того, в Україні, по суті, немає розумного керівництва ідеологічною сферою з боку держави. Люди з оточення президента, які займаються цією сферою, мають сумнівну профпридатність. У цих умовах велику роль відіграють ЗМІ, які й нав'язують суспільству думку про кандидатів. Чим агресивніше ведеться ця робота, тим вище у людей апатія. Це - один з підсумків двадцятирічного блукання Україні у сутінках за бездарних керівників», - сказав він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3090/ <![CDATA[Юрій Гумен: Обличчя партії – це насамперед не лідер, а рядові партійці]]> Наскільки арешт вплине на рейтинг Юлії Тимошенко, скаже рядовий виборець у 2012 році, - вважає Юрій Гумен, голова Тернопільської обласної організації Політичної партії «Нова політика».
Проте, переконаний він, обличчя партії – це насамперед не лідер, а рядові члени, представники політичної сили на місцях і члени парламентської фракції. Отже, виборчий результат «Батьківщини» залежатиме не тільки від вірного чи невірного позиціонування та піару лідерки.
«Відповідь щодо Юлії Тимошенко дасть народ у 2012 році. Проте це буде оцінка дій не тільки голови партії, але також її оточення, регіональних лідерів та фракції і її окремих особистостей, які раніше співали оди одному президенту і прем’єр-міністру, а тепер співають іншим», - сказав Юрій Гумен.
Що стосується самої справи Тимошенко, то тут, за словами Юрія Гумена, всі крапки розставить суд. До винесення ним рішення коментувати цю ситуацію не варто.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3089/ <![CDATA[Іван Каленюк: Тимошенко сам бог велів займатися розкручуванням себе коханої]]> Не схоже на те, щоби влада боялася Юлії Тимошенко. Якби вона знаходилася би на піку слави, це ще можна було би припустити. Але її час минув, як не крути. Саме тому екс-прем'єр-міністр змушена хапатися за всі можливі і неможливі приводи, аби частіше бути на слуху, - таку думку висловив голова Донецької обласної організації Політичної партії «Нова політика» Іван Каленюк.
Він вважає, що свій «невдалий арешт» Юлія Тимошенко змогла використати як справжній майстер піару. «Якщо у Тимошенко немає іншої можливості довести свою, так би мовити, профпридатність, то їй сам бог велів займатися розкручуванням себе коханої», - підкреслив Іван Каленюк.
На його думку, влада повинна доводити гучні справи, подібні до «справи Тимошенко», до кінця. «Свого часу Юрій Луценко кричав, що він знає, хто і як краде. Це казав міністр внутрішніх справ! Фактично, маючи ці дані і нічого не роблячи, він покривав злочинців. Не хотілося би, щоби ті ж самі помилки повторювала й ця влада. Гучні справи потрібно доводити до кінця», - сказав він.
Разом з тим, він вважає, що показове відкриття кримінальних справ проти політиків «першого ешелону», може у перспективі зіграти і проти влади. «Сьогодні влада намагається показати, що вона займається наведенням порядку. Але не з кримінальних справ проти колишніх можновладців треба було починати. Ми зовсім даремно думаємо, що у нас не можуть відбутися такі події, як у Північній Африці. Кожному політику, який знаходиться при владі, потрібно поважати своїх попередників. І доводити свою спроможність власними вчинками. Годі говорити, як погано управляв країною попередній уряд - треба продемонструвати, як уміє управляти цей. А народ самостійно зробить висновки», - сказав Іван Каленюк.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3087/ <![CDATA[Переважна більшість українців вважає, що держава має більше інвестувати в науку навіть за рахунок пенсій і зарплат. ]]> Про це свідчать результати інтерактивного голосування в студії програми «Велика політика з Євгеном Кисельовим». 84% опитаних відповіли ствердно на питання «Чи повинна держава збільшувати фінансування науки, коли не вистачає коштів на зарплати і пенсії». І лише 16% глядачів не погодилися з цим твердженням.
Коментуючи результати опитування, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, керівник напрямку реформ «Розвиток науково-технічної та інноваційної сфер», академік Володимир Семиноженко зазначив, що «ідея про непопулярність структурних реформ в суспільстві не відповідає дійсності. Громадяни ще краще, ніж деякі політики, усвідомлюють необхідність модернізації економіки на основі нових технологій. Це означає, що українське суспільство має здорові амбіції, і мета, проголошена Президентом України про входження до двадцятки провідних країн, є цілком реалістичною».
У програмі «Велика політика» також взяли участь директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Ганна Єльська, головний науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників НАН України Максим Стріха, президент Асоціації інформаційних технологій Сергій Бронін, інші відомі експерти.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3086/ <![CDATA[Валерій Тарасов: Без залучення інтелектуалів до управління країною ми просто згинемо.]]> Чи повинні інтелектуали брати участь у державному управлінні або їх природна соціальна роль - перебувати подалі від влади? «Інноваційні реформи потребують відповідного кадрового забезпечення. Йдеться про рівень освіти, професіоналізм, моральні якості керівників та виконавців. Тому без залучення інтелектуалів до управління країною ми просто згинемо», - вважає голова Кримської регіональної організації Політичної партії «Нова Україна» Валерій Тарасов.
За його словами, багато наших бід викликано тим, що чиновники не читають навіть законів, не кажучи вже про те, що державне управління - це наукова дисципліна, яку потрібно вивчати так само, як математику або філософію. «Проблема в тому, що у нас чиновники не читають ані закон про боротьбу з корупцією, ані закон про держслужбу, ані конституцію. Від цього наші біди. Комп'ютерна і правова неграмотність наших чиновників - це загроза національній безпеці», - сказав Валерій Тарасов.
Він також зазначив, що в сучасних умовах наука та інновації, в тому числі соціальні й управлінські, - це головний ресурс досягнення країною добробуту. Так, згідно зі звітом Світового банку, 5% національного багатства розвинутих країн становлять природні ресурси, 18% - матеріальні ресурси, а 77% - знання та вміння ними розпорядитися.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3084/ <![CDATA[Сучасний фермер має бути озброєний новими технологіями, а не сохою]]> «Сьогодні - час інноваційних рішень. Тільки завдяки ним можна зробити якісний стрибок у будь-якій галузі. Отже, фермер з сохою ніколи не буде конкурентом великому товаровиробнику, озброєному новітніми технологіями», - вважає голова Полтавської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Володимир Слєпцов.
Він стверджує, що впродовж останніх п’яти років в Україні були зроблені певні кроки щодо модернізації агропромислового комплексу – при чому йдеться не про використання окремих дослідних зразків, а про системну практику. «Нові технології у нашому агропромисловому комплексі вже є. Ми бачимо на власні очі, як у сільське господарство приходять енергозберігаючі технології, нові машини і механізми – наприклад, самохідні оприскувачі. Якщо раніше це були дослідні зразки, то наразі ці кроки стають системними», - сказав він.
Володимир Слєпцов переконаний, що у продовженні та пришвидшенні цього процесу у рівній мірі мають бути зацікавлені й товаровиробники, і держава. «Впровадження нових технологій у сільському господарстві має пряме відношення до продовольчої безпеки. Вони переводять на якісно новий рівень урожайність. Ми отримуємо продукцію більш високої якості. Це стосується всього - від вирощування зернових, технічних, ягідних, плодових культур до м’ясного і молочного тваринництва. Модернізація, звичайно, потребує величезних інвестицій. І наразі держава має встановити такі правила гри, щоб товаровиробники були зацікавлені інвестувати у модернізаційні проекти. Йдеться про додаткові податкові стимули, про більш доступні і дешеві кредити та інші заохочувальні заходи. Нові технології окупляться дуже швидко. І принесуть товаровиробникам – прибуток, надходження до бюджету – державі і якісне продовольство – людям», - зазначив Володимир Слєпцов.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3082/ <![CDATA[Молодіжна організація «Нова Україна» подарувала свято любителям року]]> Молодіжна організація «Нова Україна» подарувала свято любителям року 19 травня за підтримки Дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації «Нова Україна» у клубі «Мастершмідт» пройшов концерт, в якому взяли участь як вже популярні, так і ще не відомі широкому загалу молодіжні гурти.

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3081/ <![CDATA[«Концерт був просто супер!»]]> Молодіжна організація «Нова Україна» подарувала свято любителям року 19 травня за підтримки Дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації «Нова Україна» у клубі «Мастершмідт» пройшов концерт, в якому взяли участь як вже популярні, так і ще не відомі широкому загалу молодіжні гурти.
Подробицями поділився голова молодіжної громадської організації Дмитро Ростовський: «Організація концерту проходила під девізом:« Якщо йти на концерт, то на найкращий!». А кращим був «Punk Session» у клубі «Мастершмідт». «Мастершмідт» - це арт-підвал у самому центрі міста, який зберігає спогади початку минулого століття і оформлений у ретроавіаціонном стилі, що відсилає до Першої світової війні. У клубі проходять концерти самої різної спрямованості - від джазу до панка, від року до французького шансону, а також - театральні вечори та кінопокази. 19 травня скажений заряд енергії та позитиву гостям клубу дарували відомі своїми соціальними текстами і енергійною музикою «Дефект Мовлення», «Beautiful Sun», які дебютували на андеграундній сцені, поп-панки «ЮN» і гості з Запоріжжя «Лігапьє». Концерт тривав 3 години, але весь цей час «Мастершмідт» не зупинявся ані на секунду».
«Я сподіваюся, що музикантам і меломанам сподобався наш концерт! Ми провели велику організаційну роботу і залучили величезну кількість людей. За таких умов, я вважаю, концерт був просто приречений на успіх», - зазначив координатор концерту, член молодіжної громадської організації« Нова Україна» Валер'ян Немчінов.
«Спасибі величезне за організацію! Концерт був просто супер! Хочемо ще раз приїхати до Дніпропетровська», - висловив подяку організаторам Ігор Полюга, бас-гітарист і фронтмен групи «Лігапьє».
«Коли ще будуть сейшни? Так багато людей прийшло ... На нашій пам'яті такого ще не було», - сказав барабанщик групи« ЮN» Олексій Цмиг.
«Наша організація дала можливість приємно відпочити прихильникам рок-культури. У свою чергу, молоді музиканти змогли донести свою творчість в маси. Далі буде ще цікавіше, ще енергійніше і так само незабутньо», - прокоментував суть заходу Дмитро Ростовський.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3079/ <![CDATA[Георгій Крючков: Україна - не Грузія]]> Загострення політичної ситуації, що відбувається зараз в Грузії, навряд чи закінчиться ще однієї революцією. Тим більше не варто намагатися спроектувати ці події на українську ситуацію. Незважаючи не деякі паралелі новітньої політичної історії Грузії та Україні, обстановка в нашій країні - зовсім інша. Таку думку висловив екс-голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, виконавчий секретар «Українського форуму» Георгій Крючков.
За його словами, акції протесту в Грузії стали несподіванкою. «У країні панував затишок, потрясінь не було протягом півроку. І раптом - оголошується революція», - зазначив Георгій Крючков.
Він вважає, що «природних» підстав для неї немає, адже народ мав можливість відчути не тільки помилки, але і явні плюси політики чинного президента. «У Грузії відбулися зрушення позитивного плану - боротьба з корупцією, будівництво доріг ... Це і багато іншого приваблювало людей», - сказав він. І зазначив: «Зрозуміло, в Грузії йде жорстка внутрішньополітична боротьба, але чи захопила вона маси людей? Є політики, які не сприймають Саакашвілі, але чи мають вони підтримку народу?». Без відповіді на ці питання, народні хвилювання виглядають дещо «штучно» і хто за ними стоїть - не ясно, вважає Георгій Крючков.
«Захід навряд чи буде ініціювати нову грузинську революцію - їм це не вигідно. Немає тут інтересу й у Росії, адже політики, які хочуть прийти на місце Саакашвілі, теж налаштовані антиросійські», - зазначив Георгій Крючков.
За його словами, очікувати повторення грузинського сценарію в Україні не слід. «Ні північно-африканські, ні грузинські події для нас не зразок. У нас зовсім інший характер народу, інша обстановка. Народ настільки забитий, що не піддається ніяким закликам», - підсумував він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3077/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Комерціалізація винаходів – спільна справа бізнесу і держави]]> Розвиток науки – це не пустощі і не благодійність країни. Адже сьогодні економічний успіх, конкурентоздатність будь-якої держави наполовину залежить від того, якими технологіями вона володіє, - сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, беручи участь у телевізійній програмі «Велика політика з Євгеном Кисельовим».
Він зауважив, що зростання ВВП передових країн на 60-80% пов’язане з наукою. «Немає науки – немає зростання ВВП – немає розвитку країни – немає добробуту суспільства», - підкреслив він.
За його словами, створення інноваційної інфраструктури в Україні – одне з головних завдань, визначених у програмі реформ Президента в межах напрямку, який стосується інноваційної та науково-технічної сфери. «Ми маємо створити державну венчурну компанію, фонд підтримки малого інноваційного бізнесу», - сказав Голова Держінформнауки.
Він наголосив на тому, що бізнес не готовий взяти на себе усі ризики, пов’язані з впровадженням нових розробок. Тому на попередньому етапі «ризиковане» фінансування технологій має взяти на себе держава. «Спочатку створюються інститути ризикованого фінансування – у вигляді державних грантів, у вигляді підтримки посівної стадії. І тільки потім винаходи перетворюються на цікаві для бізнесу. Проте ані системи посівного фінансування, ані венчурного фінансування, які необхідні, щоб наука перейшла у бізнес, у нас немає. Немає взагалі «довгих грошей», яких потребують складні проекти. Банківські кредити абсолютно нікого не влаштовують, адже вони в Україні є захмарно дорогими», - розповів Володимир Семиноженко.
Інші визначені ним кроки із розвитку інноваційної інфраструктури також виглядають актуальними. «Для нас малий бізнес – це насамперед базар, або, у крайньому випадку, парикмахерська. Але насправді розбудові нової економіки сприятимуть саме малі інноваційні компанії», - зауважив він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3076/ <![CDATA[Соціальні нарахування на вітчизняний ІТ-бізнес потрібно знизити до 12%, - Володимир Семиноженко]]> Як показує досвід інших країн, податкові стимули є одним з найефективніших інструментів, що можуть надати поштовх розвитку економіки. Але застосовуватися цей інструмент має грамотно та вибірково – преференцій потребують так звані «точки зростання». Для України це, насамперед, ІТ-галузь, - таку думку висловив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.
Він підкреслив, що сьогодні сфера ІТ «приречена» на стрімкий розвиток, адже світ визначається з новою економічною моделлю. «Очевидно, що економіка майбутнього буде не сировинною, а інформаційною. Від того, чи зможе Україна зіграти тут на випередження, залежить наша глобальна конкурентоспроможність. Перший, проте вкрай необхідний крок у цьому напрямку – зменшення соціальних нарахувань на вітчизняний ІТ-бізнес принаймні до 12%. Ці зміни потрібно якомога скоріше внести до Податкового кодексу», - сказав Голова Держінформнауки.
Володимир Семиноженко нагадав, що серед інших країн, які сьогодні претендують на лідерство у сфері ІКТ, вітчизняний ІТ-бізнес сплачує найбільший соціальний податок. Він також зазначив, що зменшення соціальних нарахувань дозволить підняти рівень погодинної оплати українських програмістів до світового, отже, це зробить наш програмний продукт конкурентоспроможним. І, як наслідок, припинить «виток мозків» за закордон.
«ІТ-сфера є складовою передового, шостого, технологічного укладу, отже, її підтримка державою має стати пріоритетом – особливо з огляду на завдання виведення країни із кризи», - ще раз наголосив Володимир Семиноженко.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3075/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: День науки – свято, яке належить не тільки науковцям, але всій Україні]]> Сьогодні у Національній філармонії України відбулося урочисте засідання з нагоди відзначення Дня науки, у якому взяли участь Прем’єр-міністр Микола Азаров, Голова Агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, Президент Національної академії наук України Борис Патон,представники уряду, Національної академії наук України, провідних наукових установ України та інших держав.
«День науки відзначається в Україні на високому рівні по всій країні. Це дійсно державне, загальнонаціональне, а не вузькопрофесійне свято», - сказав Володимир Семиноженко, відкриваючи засідання та вітаючи присутніх. «Саме наука, технології та інновації є найважливішим фактором конкурентоспроможності держави. Україна стала на шлях випереджаючого розвитку цієї сфери. Рішенням Президента затверджено Національний план дій щодо науково-технічного та інноваційного розвитку. Закладені основи для динамічного старту України», - зазначив він.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров зачитав привітання від Президента України Віктора Януковича і також привітав учасників зібрання з Днем науки. «Я дуже високо ціную людей науки, вважаю їх, як то кажуть, «сіллю землі». Це тим більше вірно сьогодні, коли успіх країн, як ніколи раніше, залежить від розвитку новітніх технологій. Саме завдяки інноваціям відсталі країни перетворюються на лідерів й впевнено дивляться вперед. Україна також має великі перспективи», - сказав Прем’єр-міністр України.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3074/ <![CDATA[Володимир Семиноженко вітає з Днем науки!]]> Щиро вітаю всіх з Днем науки!Наука і інноваційна діяльність у сучасному світі – це не елітарне заняття одиниць, а найпотужніший ресурс економічного росту, підґрунтя соціального добробуту.
Вперше за багато років, завдяки реформам, проголошеним Президентом України, держава готова стимулювати саме інноваційний характер змін в економіці, робити ставку на передові технологічні тренди.
Нанотехнології, інформаційні та комунікаційні технології, нові речовини і матеріали, біотехнології, сучасна мікроелектроніка та енергозбереження – кожна з цих сфер може і має перетворитися на «точку зростання» для нашої економіки. Але для того, щоб інноваційні зміни стали для України незворотними, ми маємо вирішити цілу низку давно назрілих проблем.
На часі - створення правових, економічних і організаційних умов для активізації дослідницької діяльності у вищих навчальних закладах, оновлення матеріально-технічної бази, налагодження ефективних зв’язків між науково-дослідними установами та виробничими підприємствами, підтримка і розвиток провідних наукових шкіл, просування молодих талановитих кадрів у науці, підвищення соціального статусу науковців.
Тільки спираючись на передову науку, можна побудувати динамічну конкурентоспроможну економіку, здатну забезпечувати сталий розвиток країни та добробут кожного громадянина. Глибоко переконаний: вже найближчим часом ця система поглядів стане суспільною ідеологією в Україні. А це, передусім, означатиме, що Україна відбулася як передова держава, якою ми всі пишаємося.
Шановні колеги! Дорогі друзі!
Зі святом! Бажаю кожному з Вас міцного здоров'я, сил і наснаги, професійної інтуїції і росту, нових відкриттів в ім’я Науки і Української Держави!

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3073/ <![CDATA[Платники податків утримають клоунів, які чомусь називають себе депутатами]]> Чим стабільнішою є країна, тим менше в ній тем, що слугують приводом для політичних і суспільних конфліктів, - вважає Юрій Гумен, голова Тернопільської обласної організації «Нової політики».
На його думку, найбільш дискусійне питання в Україні – соціальне, а не релігійне чи національне. «В державі, де є дуже багаті і є дуже бідні, купа інших тем розвиватиметься виключно на цій вісі. Навпаки, у стабільних країнах, наприклад, скандинавських, не існує питань, які б різко розколювали суспільство. Коли ми подолаємо розрив між занадто багатими і занадто бідними, інші конфліктні теми також відійдуть на другий план», – зауважив він.
Ще одна причина підвищення градусу конфліктності у суспільстві і політикумі – нефаховий, спекулятивний характер дискусій. «Коли відбувається дискусія розумних людей, то в ній не повинно бути закритих тем. Коли дискусія точиться між людьми, які не готові ані до компромісу, ані до професійного обговорення запропонованої теми, краще такої дискусії взагалі не проводити», - зазначив Юрій Гумен. «Релігійні питання мають обговорюватися спеціалістами у цій сфері. Те ж саме стосується історії, мистецтва або державного управління. Серед сучасних українських політиків дуже мало підготовлених спікерів. Але якби на ток-шоу запрошували фахівців з тих питань, що обговорюються, їхня аудиторія була би набагато менша», - вважає він.
Скандалізація дискусій, за його словами, відбивається на політичних процесах в країні. Зокрема, бійки у стінах парламенту –  пряме слідство цієї тенденції. «Депутати повинні бути прикладом для суспільства, але не таким прикладом, як ми бачимо. Тому не дивно, що людьми не сприймається будь-яка влада і будь-які інституції. Наші політики відчувають себе артистами. Але дискредитують вони при цьому не самих себе і навіть не свої політичні партії, а українських платників податків, які утримують таких от веселих клоунів. Адже гонорари деяких артистів значно нижче за зарплати депутатів», - сказав Юрій Гумен.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3072/ <![CDATA[Радикализация общественных настроений - это сигнал, адресованный власти, - Юрий Гумен]]> Радикализация политики, которая в последнее время наблюдается не только в Украине, но и в ряде европейских стран, является предсказуемым ответом общества на вызовы экономического кризиса, - считает председатель Тернопольской областной организации Политической партии «Новая политика» Юрий Гумен.
«В условиях экономического кризиса обязательно усиливается политический радикализм. Он всегда был, есть и будет. Это - ответ общества на экономические вызовы. Феномен радикализма, независимо от его идеологической окраски, свидетельствует о том, что общество дошло до определенного предела. Экономический кризис, обнищание социально активных слоев населения - именно за счет этого и усиливаются радикальные течения. Как только уровень жизни большинства граждан повышается, как только власть становится более прозрачной и понятной, радикализм отходит на задний план», - сказал Юрий Гумен.
По его словам, радикальные сигналы - это, в первую очередь, сигналы, адресованные власти. «Эти сигналы показывают, что властям стоит повернуться лицом к народу и проводить более последовательную политику. И, как правило, если власть этот сигнал понимает правильно, радикализм возвращается в ту нишу, где ему и положено быть», - отметил он.
Отвечая на вопрос, имеет перспективы в сегодняшней Украине центристская идеология, Юрий Гумен высказал мнение о том, что у нас эта идеология еще не сформирована. «Центристская идеология - это идеология компромисса. Это идеология правил игры. Она популярна в политически и социально высокоразвитых обществах. То, что у нас называется центристской идеологией, - это заказ под определенную политическую, а в действительности - клановую конъюнктуру», - сказал он. «Украина находится на начальном этапе развития политической культуры, и это вполне нормально, потому что мы - только на двадцатом году независимости. Центризм по-украински во времена Кучмы - это прежде всего стабилизация. Центризм при Ющенко - это псевдопатриотизм. Каким будет центризм во время правления Януковича - сказать еще сложно, но тенденции настораживают», - отметил он.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3071/ <![CDATA[Радикалізація суспільних настроїв – це сигнал, адресований владі, - Юрій Гумен]]> Радикалізація політики, яка останнім часом спостерігається не тільки в Україні, але й у низці європейських країн, є передбачуваною відповіддю суспільства на виклики економічної кризи, - вважає голова Тернопільської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Юрій Гумен.
«В умовах економічної кризи у будь-якому випадку посилюється політичний радикалізм. Він завжди був,є і буде. Це – відповідь суспільства на економічні виклики. Феномен радикалізму, незалежно від його ідеологічного забарвлення, засвідчує, що суспільство дійшло до певної межі. Економічна криза, зубожіння соціально активних верств населення – саме за рахунок цього й посилюються радикальні течії. Як тільки рівень життя більшості громадян підвищується, як тільки влада стає прозорішою і зрозумілішою, радикалізм відходить на задній план», - сказав Юрій Гумен.
За його словами, радикальні сигнали – це, у першу чергу, сигнали, адресовані владі. «Ці сигнали демонструють, що владі варто повернутися обличчям до народу й проводити більш послідовну політику. І, як правило, якщо влада цей сигнал розуміє вірно, радикалізм повертається у ту нішу, де йому і належить бути», - відзначив він.
Відповідаючи на питання, чи має перспективи у сьогоднішній України центристська ідеологія, Юрій Гумен висловив думку про те, що у нас ця ідеологія ще не сформована. «Центристська ідеологія – це ідеологія компромісу. Це ідеологія правил гри. Вона популярна у політично і соціально високо розвинутих суспільствах. Те, що у нас називається центристською ідеологією, – це замовлення під певну політичну, а насправді кланову кон’юнктуру», - сказав він. «Україна знаходиться на початковому етапі розвитку політичної культури, і це цілком нормально, бо ми – тільки на двадцятому році незалежності. Центризм по-українські за часів Кучми – це, насамперед, стабілізація. Центризм за Ющенка – це псевдопатріотизм. Яким буде центризм за правління Януковича – сказати ще складно, але тенденції насторожують», - зазначив він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3070/ <![CDATA[Депутатів-забіяк потрібно виганяти з парламенту, адже Верховна Рада - це не дитячий садочок, - Людмила Левченко]]> Депутатів, які відчувають себе безкарними, можна примусити до порядку виключно жорсткими заходами - аж до позбавлення місця в парламенті, - вважає голова Кіровоградської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Людмила Левченко. Вона впевнена: навіть якщо партії будуть ретельніше відбирати кандидатів у депутати, поставити заслін скандалам і бійкам у Верховній Раді можливо лише за допомогою дієвої процедури відкликання «правопорушників».
«Депутати у нас - як особлива каста. Якщо громадянин у нетверезому стані залізе в клумбу, його забере міліція і закриє на п'ятнадцять діб. Проти звичайної людини, яка порушує громадський порядок, можна застосувати адміністративні санкції, а депутатам, виходить, закон не писаний. Але тоді вірно зворотне: за що можна спитати зі звичайної людини, якщо ми бачимо, як поводиться «політична еліта»?», - міркує Людмила Левченко.
На її думку, наші політики будують свою кар'єру за законами шоу-бізнесу, завойовуючи дешеву популярність скандалами, що набувають загальнодержавного розголосу. «Більшість депутатів не здатні підняти свій рейтинг корисними для країни справами, інноваційними проектами, турботою про соціальне забезпечення людей, які їх обрали», - констатувала Людмила Левченко.
«Депутати - це люди, які повинні служити народу і бути для нього взірцем. А ми зараз говоримо про них, як про діточок, котрих потрібно приструнити, аби вони не билися і не лихословили. Проте Верховна Рада - це не дитячий садочок. Тому необхідні жорсткі запобіжні заходи. Достатньо виключити зі складу депутатського корпусу пару осіб, і решті це стане добрим уроком», - підкреслила вона.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3068/ <![CDATA[Бюджетна підтримка громадських організацій - альтернатива забороні на їхнє фінансування з-за кордону, - Дмитро Попов]]> Норма про заборону фінансування громадських організацій з-за кордону, яка може з'явитися в законопроекті «Про громадські організації», подібно до будь-якої медалі, має дві сторони, - вважає голова Чернігівської обласної організації Громадянського руху «Нова Україна» Дмитро Попов. організацій на повільне вмирання», - сказав Дмитро Попов.
Він переконаний: забороняючи щось, завжди потрібно пропонувати альтернативу. Таким альтернативним рішенням, на його думку, може стати бюджетне фінансування громадських організацій, відібраних на конкурсній основі. «Деякі держави фінансують з бюджету навіть політичні партії, - це вважається нормою. Отримуючи бюджетне фінансування, громадські організації, принаймні, будуть незалежними. Між ними можна проводити тендер. Я розумію, що ситуація багато в чому буде подібна до тієї, що описана в казці про сороку-ворону, яка «кашу варила, діток годувала - цьому дала, цьому дала, а цьому не дала». Іншими словами, обов'язково з'являться «улюбленці держави», а хтось опиниться за бортом цього процесу. Але принаймні буде створений хоч якийсь механізм підтримки громадських організацій. І навпаки - стверджувати, що громадські організації не отримають грошей ані всередині країни, ані за кордоном, значить, завести ситуацію у глухий кут», - сказав Дмитро Попов.
На його думку, сказати, що громадські організації не використовуються спецслужбами інших держав - значить, продемонструвати верх наївності. Як приклад він згадав «помаранчеву революцію», котра відбулася не без впливу громадських організацій з іноземним джерелом фінансування. «Якщо ознайомиться з історією питання, виявиться, що саме громадські організації часто є одним з факторів дестабілізації політичної і економічної системи країни. Їх можуть використовувати наосліп або ж відкрито ставити перед ними завдання щодо зміни суспільного ладу і відсторонення від влади певного політичного лідера. Подібними громадськими організаціями повинна займатися служба безпеки, оскільки йдеться про загрозу державним інтересам», - зазначив Дмитро Попов.
З цієї точки зору, абсолютна заборона на фінансування громадських організацій з-за кордону - наслідок нездатності держави «відокремити зерна від плевел». «Зараз ведуться розмови про те, що фінансування з-за кордону буде повністю закрито. Виходячи з цього, постраждають не тільки ті організації, які непрямо втручаються у внутрішні справи України. Під дію нової норми також потраплять громадські об'єднання, які ставлять перед собою не політичні, а загальнолюдські цілі - екологічні організації, організації, що підтримують матерів-одиначок або борються зі СНІДом», - зазначив Дмитро Попов. Він ще раз підкреслив, що новий закон матиме не тільки позитивний ефект, спрямований на захист державної безпеки, але й негативні наслідки.
Другий важливий момент, на який слід звернути увагу, - це власне фінансування. «Наша держава страждає тим, що гроші сконцентровані в руках кількох фінансово-промислових груп. Громадські ж організації не можуть обійтися без фінансової підтримки. Виходить, що розвиватися будуть тільки ті з них, які працюють в інтересах цих ФПГ. Адже громадська організація, як мінімум, повинна мати офіс, комп'ютер і хоча б якийсь штат. Новий законопроект прирікає багато громадських
]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3066/ <![CDATA[Валерій Тарасов: Реформи повинні йти консолідовано, а до їх планування потрібно залучати громадянське суспільство]]> Минулого тижня Віктор Янукович висловив незадоволення проведенням реформ у найбільш чутливих для населення сферах - медицині, освіті та житлово-комунальному господарстві. Розібратися з неефективною реалізацією програми модернізації було доручено голові уряду. На тлі нестабільної соціально-економічної ситуації чи варто очікувати, що слідом за відставкою міністра охорони здоров'я Іллі Ємця, будуть звільнені інші міністри?
«Кадрові перестановки - нормальний факт політичного життя, за їхньою допомогою випускають пару суспільного невдоволення. Якщо Азаров пожертвує деякими міністрами, то симпатії й до уряду, й до його очільника, ймовірно, зростуть. Однак тільки відставками не можна розв’язати весь той комплекс проблем, що гальмують успішний розвиток», - вважає голова Кримської регіональної організації Політичної партії «Нова політика» Валерій Тарасов.
По-перше, за його словами, слід враховувати, що вертикаль влади, особливо на місцях, створювалася в поспіху. У підусмку кількість авторитетних, моральних, поважних людей серед управлінців критично мала. Звідси - слабкий менеджмент. «Все вирішується через силу, часто - в авральному режимі. Це латання дірок, а не реформи», - сказав Валерій Тарасов. Крім того, зазначає він, народу часто незрозумілі ані мета реформ, ані етапність їх проведення. «Микола Азаров дуже багато робить для України. Як смілива людина він взявся за системні перетворення. Але народу на місцях незрозуміло, куди рухається країна», - підкреслив він.
По-друге, реформи йдуть не консолідовано. «У нас не відбулося злиття банківського і промислового капіталу. У банкірів одна мета, у промисловців - інша. І вони не збігаються. Уряду потрібно було продумати цей момент», - вважає Валерій Тарасов. Інші моменти, що потребують уваги, - це соціальна несправедливість, непрозорий перерозподіл доходів, низька продуктивність праці, незахищеність українських сімей, невизначене становище малого і середнього бізнесу в економічній системі. «До планування реформ необхідно залучати громадянське суспільство», - впевнений Валерій Тарасов.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3064/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Центр реформ – у Харкові, місті сильної науки та освіти]]> 17 травня голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко взяв участь в урочистому спільному засіданні Ради Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України та Ради ректорів вищих навчальних закладів Харківського регіону, присвяченому Дню науки. У засіданні також взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, Харківський міський голова Геннадій Кернес та голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
Володимир Семиноженко вручив Почесні грамоти Держінформнауки трудовим колективам Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Інституту теоретичної фізики ім. О.І.Ахієзера ННЦ «ХФТІ» та Інституту проблем кріобіології та кріомедицини НАН України, а також – два ордени від Української федерації вчених.
Наголосивши на значних досягненнях харківських науковців, Голова Держінформнауки зазначив: «Президент зробив ставку на науку як вирішальний чинник економічного зростання. Питання «бути чи не бути» українській науці сьогодні рівнозначне питанню «бути чи не бути» Україні як суверенній, конкурентоспроможній, високорозвиненій державі. Саме тому центр реформ сьогодні не в коридорах адміністративних будинків та кабінетах чиновників. Центр реформ – в лабораторіях та дослідницьких інститутах».
За підсумками засідання було прийнято рішення про створення Харківської обласної ради молодих вчених та спеціалістів.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3063/ <![CDATA[Громадянська позиція молоді - запорука процвітання України.]]> Активісти Громадянського руху "Нова Україна» вже більше п'ятнадцяти років курують Кримську республіканську установу «Республіканський притулок для дітей», що залишилися без опіки та піклування, кинутих і сиріт.

Організація розважальних заходів, вистав, концертів  стала традицією для притулку.  Активісти руху дарують дітям новорічні подарунки, іграшки, одяг. Турбота про покинутих дітей - справа честі кожного громадянина, можливість дати дітям відчути турботу і любов, подарувати їм радість і сподівання - наш громадянський обов'язок. Співпраця з притулком робить професіоналів не тільки активними і чуйними, але і соціально відповідальними і толерантними. Вважаємо, що традиція патронажу бездомних дітей повинна підтримуватися всіма бізнес- структурами Криму і України.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3062/ <![CDATA[Київська влада втрачає популярність через слабку інформаційну політику]]> Проведення заходів з наведення порядку в столиці без попередньої інформаційної підготовки дасть ефект, протилежний очікуваному. Замість того, щоб підтримати владу, яка розслідує незаконне виділення землі, бореться з незаконним встановленням кіосків і забудовою історичного центру Києва, громадська думка звинуватить її у зведенні рахунків, - вважає голова Київської міської організації Політичної партії «Нова політика» Валерій Титарчук.
Саме це, на його думку, продемонструвало знесення кіосків на ринку «Лісовий». «Київ заліпили кіосками далі нема куди, але очистити місто буде вкрай складно. Якщо почати силою викидати торговців з ринків, це викличе негативну реакцію, хоча самі дії у цьому випадку э законними. Перш ніж наводити порядок на «Лісовому», була потрібна серйозна підготовча робота. Необхідно було місяць або два в міській пресі, на місцевому радіо постійно нагадувати громадськості, що в місті поставлені незареєстровані кіоски, які не платять жодної копійки податків і користуються електроенергією та водними ресурсами, по суті, за рахунок киян. У підсумку влада приймає судове рішення про знесення кіосків. В такому разі рішення керівництва міста викликало би виключно позитивну реакцію і підтримку киян», - сказав Валерій Титарчук. «Це як на фронті - починати атаку без артпідготовки, значить, бездумно послати під кулі і приректи на загибель військовий склад. Будь-яку операцію потрібно готувати», - підсумував він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3060/ <![CDATA[Валерій Титарчук: Вибори мера Києва восени можливі, але не потрібні]]> Теоретично дострокові вибори мера Києва можливі, однак політично вони не вигідні нинішньому керівникові КМДА, - таку думку висловив голова Київської міської організації Політичної партії «Нова політика» Валерій Титарчук, коментуючи висловлювання ЗМІ про можливе проведення виборів Київського голови цієї осені.
На думку Валерія Титарчука, рейтинг Олександра Попова, голови КМДА, зростає не настільки швидко, щоб цей політик впевнено обійшов своїх опонентів. У свою чергу, серед них можуть бути такі впливові фігури, як Юлія Тимошенко, Віталій Кличко, а також ті політики, які програли президентські вибори, але все ще розраховують голосно заявити про себе.
По-друге, на думку Валерія Титарчука, осінь - не найкращий час для популяризації дій київської влади. «Я сумніваюся, що у представника Партії регіонів є реальна можливість виграти ці вибори, особливо - на початку осені. Влітку на жителів міста чекають традиційні проблеми, пов'язані з перебоями в гарячому водопостачанні, пробками, смогом... Осінь також почнеться не найкращим чином. Влада буде змушена робити величезні вкладення в ремонт теплових комунікацій, водопровідних мереж, водовідведення - все це дратуватиме киян. На місці розумних політиків, я би не йшов на перевибори восени», - сказав він.
На додаток до всього Олександра Попова торкнеться загальне зниження популярності ПР у суспільстві. «Київ чуйно реагує на загальнополітичну ситуацію в країні. Оскільки рейтинг Партії регіонів сьогодні падає, це позначиться і на рейтингу Попова», - зауважив Валерій Титарчук.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3058/ <![CDATA[Перша премія – Володимиру Слєпцову!]]> Володимир Слєпцов, голова Полтавської обласної організації Політичної партії «Нова політика», здобув першу премію у номінації «Мистецтво» щорічного обласного конкурсу імені Панаса Мирного.
Премію, якої Володимир Слєпцов удостоївся за творчий доробок останніх років, йому вручив особисто голова обласної ради Іван Момот і подякував за творчість у різних галузях та активну громадянську позицію. Крім того, преміями були нагороджені переможці у номінаціях «Література, літературознавство», «Журналістика, публіцистика», «Народна творчість, народні ремесла», «Благодійна та громадська діяльність».
Бажаємо Володимиру Слєцову творчих успіхів, наснаги та оптимізму.

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3057/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Потрібно, щоб держава, бізнес и суспільство рухалися в одному напрямку, підтримуючи один одного]]> «Тільки від наших справ залежатиме як розвиватиметься наша країна. Бажання зробити Україну лідером – ось те, що сьогодні має об’єднувати українське суспільство. Невипадково саме таку стратегію проголосив Президент України. Треба йти вперед, щоб врешті-решт кожний міг сказати: я пишаюся своєю державою», - сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час зустрічі зі студентами та педагогічними працівниками Таращанського агротехнічного коледжу.
Він наголосив на тому, що запорукою успішних перетворень є консолідація зусиль влади, національного бізнесу та українського суспільства. «Потрібно, щоб держава, бізнес и суспільство рухалися в одному напрямку, підтримуючи один одного», - сказав Володимир Семиноженко. Він константував, що сьогодні, на жаль, це ще не так. «Сьогодні цього немає, на превеликий жаль. Суспільство далеко не позитивно ставиться до бізнесу і переважно не довіряє державі. Бізнес бачить у суспільстві перш за все робочу силу. При цьому соціальною відповідальністю наш бізнес майже не переймається. У свою чергу, держава тисне на бізнес, а бізнес ховається від держави, переводячи активи за кордон. Отже, у трикутнику «держава-бізнес-суспільство» немає порозуміння, немає того зв’язку, який мав би бути», - зазначив Володимир Семиноженко. «Головне встановити ці зв’язки – тоді буде успіх у реформах, тоді буде успішна Україна». – підсумував він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3056/ <![CDATA[Зустріч Володимира Семиноженка з викладачами і студентами Таращанського агротехнічного коледжу]]> Голова Державного агентства з питань нвуки інновацій та інформатизації зустрівся з викладачами та студентами Таращанського агротехнічного коледжу.

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3055/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Треба робити нову економіку на базі нової науки]]> «Економічна криза для пострадянських країн була насамперед технологічною кризою. Ті сфери виробництва, які могли би дати високу додану вартість і в яких був би задіяний інтелектуальний потенціал країни, майже відсутні в чинній структурі української економіки. Впродовж двадцяти років належності ми не створювали нічого нового – лише «доїдали» той потенціал, який нам дістався з радянських часів», - сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, виступаючи перед педагогічними працівниками і студентами Таращанського агротехнічного коледжу.
6«Технологічно ми залишилися у другій половині 20 сторіччя», - підкреслив він і нагадав, що у 1990 році Україна за економічною потужністю була на 5 місці в Європі. У 1992 країна займала 9 місці в світі за інноваційним потенціалом.
«Вихід з кризи для усього світу зараз єдиний. Треба всі зусилля спрямовувати на те, щоби будувати інноваційну економіку, яка дозволить нам створювати нові покоління фармацевтичних препаратів, робити сучасні прилади на базі нанотехнологій, розвивати клітинні та молекулярні технології для аграрного сектору, створювати чисті енергозберігаючі технлогії», - зазначив Голова Держінформанауки.
За його словами, у України є все, аби увійти до двадцятки лідерів, що є стратегічною ціллю країни, проголошеною Президентом. «Модель розвитку, яку має обрати Україна, - це головне питання. Чи повинні ми схилитися до когось, розчинитися в якомусь об’єднані або маємо заявити амбітну ціль – стати лідерами? Наздоганяти когось – програшний варіант. Треба робити нову економіку на базі нової науки», - уточнив він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3054/ <![CDATA[Акція "Папа, мама, я - дружня сімя". ]]> 14 травня Житомирська обласна організація Політичної партії "Нова політика" взяла участь в акції "Папа, мама, я - дружня сімя".

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3052/ <![CDATA[Житомир. Покладання квітів 9 травня.]]>
 
]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3050/ <![CDATA[Харківщина відсвяткувала 9 травня]]> 9 травня Харківська обласна партійна організація Політичної партії "Нова політика" взяла участь в Покладанні вінків до Меморіального комплексу Славы під час візиту Святійшого Патріарха Кирила до Харкова.

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3049/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Інформатизація – основа успішних реформ]]> Курс на інноваційні реформи є незворотним. І, як слідує із програмних виступів і заяв Президента України та Голови Уряду, значення інформатизації у цих процесах лише зростатиме, - сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час засідання Робочої групи напряму реформ «Розвиток науково-технічної та інноваційної сфер».
Зокрема, на засіданні були розглянуті питання про створення і забезпечення функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», про створення веб-порталу звернення громадян до органів державної влади та про створення єдиної інформаційної бібліотечної системи.
Як повідомив заступник Голови Держінформануки Сергій Колобов, «єдине вікно» має виконувати три основні функції – функціонувати як єдина точка доступу до системи послуг органів державної влади, протоколювати рух документів у системі та видавати звіти про надходження запитів і відповіді на них у передбачений термін. Наразі для даної системи розробляється технічне завдання, яке містить загальну концепцію функціонування «єдиного вікна»  і яку буде розглянуто на наступному засіданні Робочої групи.
Доповідаючи про процес створення веб-порталу звернення громадян до органів державної влади, генеральний директор Державного підприємства «Держінформресурс» Сергій Дзюба наголосив ,що основними завданнями у межах проекту є запуск системи персоніфікації громадян та інтеграція баз даних. Але для цього потрібно терміново оновити законодавчу базу. Наприклад, Закон про електронний документообіг був прийнятий ще сім років тому, отже, сьогодні виглядає застарілим і нечітким. Для порівняння: в решті країн СНД, де успішно реалізується програма електронного урядування, відповідна нормативна і законодавча база була повністю осучаснена впродовж останніх двох років. За словами Сергія Дзюби, у технічному сенсі веб-портал базуватиметься на хмарних рішеннях, це передбачає відмову від брендових ліцензійних програмних продуктів. Звернення формуватиметься безпосередньо на порталі у відкритому коді та завірятиметься електронним підписом. При цьому адміністрування здійснюватиметься з єдиного центру – Держінформресурсу.
Створення єдиної бібліотечної системи «Бібліотека-ХХІ» покликане підвищити доступність бібліотечних ресурсів у електронному вигляді. Про це заявив директор департаменту Держінформнауки Павло Троян. Він також відзначив, що наразі із 40 тис. існуючих в Україні бібліотек тільки 0,2% мають власні сайти і лише у 2,5% є доступ до Інтернету. Першочерговими завданнями з огляду на це є комп’ютеризація українських бібліотек (у партнерстві з програмою «Бібіломіст») та розробка регламенту взаємодії тих електронних бібліотек, які вже функціонують.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3048/ <![CDATA[Продукти за цінами виробника]]> 6 травня у Василькові, партія «Нова політика» та Громадянський рух «Нова Україна» організували передсвяткову виїзну торгівлю для ветеранів сільськогосподарськими продуктами за цінами виробника. Одним із її ініціаторів став Ігор Сопелкін, який у Громадському русі «Нова Україна» відповідає за Обухівський та Васильківський райони.
Така акція викликала великий ажіотаж у жителів Василькова. Тож надалі Громадянський рух «Нова Україна» разом із Міністерством аграрної політики планує проведення подібних виїзних ярмарків в містах та районних центрах Київської області.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3047/ <![CDATA[Полтавська обласна організація «Нової політики» привітала ветеранів]]> На честь Дня Перемоги у всіх районах Полтавської області активісти «Нової політики» провели урочисті зустрічі з учасниками Великої Вітчизняної війни.
Голова Полтавської обласної організації громадянсякого руху «Нова Україна» Володимир Слєпцов вручив 40 продуктових наборів ветеранам Карлівського району. Цінні подарунки від члена партії «Нова політика» Л.О. Філенко отримали ветерани Київського району в Полтаві та учасники війни Полтавського району області.
У шести районах Полтавської області (Карлівському, Машівському, Чутівському, Лубенському, Полтавському, Кременчуцькому) в місцевих та районних газетах надруковані вітання до Дня Перемоги від імені партії. Поздоровлення також з’явилося у газеті обласного масштабу «Вечірня Полтава».
Крім того, привітання до дня Перемоги від імені «Нової Політики» були розміщені на 4-х біг-бордах у Полтаві.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3046/ <![CDATA[Бердичівський район. Автопробіг по місцям бойової слави]]> 6 травня активісти Бердичівської районної та міської організації Політичної партії «Нова політика» взяли участь в автопробізі по місцям бойової слави в Бердичівському районі, поклали квіти на могили загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, а також воїнів-інтернаціоналістів.
Організаторами акцій виступили Василь Романський, директор Бердичівської автошколи ТСОУ, голова Бердичівської районної організації Політичної партії «Нова Політика», Олександр Сазонський, інструктор індивідуального навчання водінню Бердичівської автошколи ТСОУ, заступник голови Бердичівської районної організації Політичної партії «Нова політика» та Роман Романський, голова Бердичівської міської організація Політичної партії «Нова політика».
Керівники районної організації Політичної партії «Нова політика» провели зустріч з ветеранами, які поділилися воєнними спогадами час.
]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3045/ <![CDATA[9 травня у Кіровограді ]]> 9 травня активісти Кіровоградської обласної організації Політичної партії «Нова політика» на чолі з її головою Людмилою Левченко привітали ветеранів і пройшли разом з ними почесною ходою від центральної площі міста до Меморіалу Слави, де поклали квіти до монумента.

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3044/ <![CDATA[Михайло Філіпоненко: Будь-які провокації - це «обманка», що відволікає людей від реальних проблем]]> Подальше роздування скандалу, що відбувся 9 травня у Львові, - «обманка», якою увагу людей намагаються відвернути від реальних проблем. Винні мають бути покарані – таким чином у справі буде поставлено крапку, - таку думку висловив голова Луганської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Михайло Філіпоненко. Нагадаємо, що сьогодні депутати Луганської облради мають намір зібратися на позачергову сесію і вимагати законодавчої заборони діяльності ВО «Свобода» як сили, що розпалює міжнаціональну ворожнечу.
Михайло Філіпоненко вважає, що населення не підтримує радикальні дії політиків з обох боків. «Країна в нас складна. На Заході - одна правда, у нас - інша правда. Доводити щось не треба. Потрібно поважати чужу точку зору і будувати нормальну державу», - зазначив він.
За його словами, представники Луганської обласної організації «Нової політики» 9 травня особисто привітали ветеранів області. «Ні політики, ні тим більше конфліктів не було. Ми просто сказали ветеранам, що пам'ятаємо і шануємо їх», - розповів Михайло Філіпоненко.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3042/ <![CDATA[Київська область. Кубок з футболу на честь Дня Перемоги]]> 9 травня у с. Ченяхівка (Київська область) відбувся традиційний кубок з футболу, присвячений Дню Перемоги та пам’яті М. Пивака. У змаганнях взяли участь шість команд. До фіналу вийшли команда с. Фарбовано та збірна команд сіл Ченяхівка і Богданівка. За результатами пенальті перемогла збірна команд сіл Ченяхівки та Богданівки.
Спонсорську допомогу в організації турніру та грошові премії переможцям надав голова Київської обласної організації Громадянського руху «Нова Україна» Ігор Ковалевич. Він взяв активну участь у врученні кубків і привітав учасників змагань.

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3041/ <![CDATA[Київська область. Кубок з футболу на честь Дня Перемоги]]> 9 травня у с. Ченяхівка (Київська область) відбувся традиційний кубок з футболу, присвячений Дню Перемоги та пам’яті М. Пивака. У змаганнях взяли участь шість команд. До фіналу вийшли команда с. Фарбовано та збірна команд сіл Ченяхівка і Богданівка. За результатами пенальті перемогла збірна команд сіл Ченяхівки та Богданівки.
Спонсорську допомогу в організації турніру та грошові премії переможцям надав голова Київської обласної організації Громадянського руху «Нова Україна» Ігор Ковалевич. Він взяв активну участь у врученні кубків і привітав учасників змагань.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3040/ <![CDATA[Ігор Ковалевич: «Пам’ять потрібна полеглим, увага потрібна живим…»]]> День Перемоги – свято не лише для ветеранів війни, а й для всіх поколінь українців. У селі Фарбовано Київської області його святкують з піснями, дякуючи визволителям.
Голова Київської обласної організації Громадянського руху «Нова Україна» Ігор Ковалевич не залишив без уваги наших захисників. Зі щирими словами подяки він звернувся до тих, хто зміг відвідати свято, й згадав про тих, кому це вже не вдасться.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3039/ <![CDATA[Георгій Крючков: Сьогодні неонацистські сили в Україні ведуть себе нахабніше, ніж за Ющенка]]> «Події 9 травня показали, що для України Друга світова війна не закінчилася. Посібники фашистів не примирилися з поразкою і прагнуть взяти реванш. Це ганьба для України», - вважає виконавчий секретар «Українського форуму» Георгій Крючков.
За його словами, «неонацистські сили» в Україну нахабніють з потурання влади. «Сьогодні неонацистські сили ведуть себе нахабніше, ніж за президентства Ющенка. Вражає позиція влади і, перш за все, президента. По-перше, він принаймні двічі обдурив ветеранів, країну і світове співтовариство. Він обіцяв підписати закон про Червоний прапор як тільки він до нього надійде, і не підписав. Ще торік Янукович обіцяв, що будуть скасовані укази про присвоєння звання Героїв України Бандері і Шухевичу. Питання Бандери якось вирішилося, але без участі президента. Питання Шухевича - ні», - сказав Георгій Крючков.
«Президент виявив боягузтво, спасував під тиском націонал-радикалів, зрадив пам'ять мільйонів людей, які загинули під Червоним прапором, захищаючи батьківщину, зрадив тих фронтовиків, які залишилися живі, і зрадив тих, то голосував за нього на виборах», - вважає він.
Георгій Крючков упевнений: діючи у такий спосіб, президент не зможе зміцнити свою підтримку в західних областях, а тим більше - об'єднати країну. «Можна подумати, що президент розраховує таким чином об'єднати країну або, принаймні, отримати підтримку в західних областях. Це прояв або наївності, або недомислу. Ніякої підтримки на Заході він не отримає, і це показало сьогоднішнє засідання Верховної Ради. А на Сході якщо не всю, то підтримку мільйонів він вже втратив. Це дуже сумно - обдурити людей, які тобі повірили. Ніякого примирення в Україні за такої позиції влади не буде», - сказав він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3037/ <![CDATA[Йосип Іванюк: «Свободівці» при владі нічого не роблять, отже, відволікають людей провокаціями]]> Ті, хто не може нормально себе проявити, вдається до крайнощів, аби хоч чимось впасти у вічі людям, - так голова Львівської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Йосип Іванюк прокоментував сутички між представниками ВО «Свобода» та ліворадикальними політичними силами.
«Свободівці» захотіли попіаритися. Сьогодні вони мають більшість у органах місцевої влади, але нічого не роблять, й народ цим не задоволений. «Свобода» не має підтримки ані серед інтелігенції, ані серед підприємців». – зауважив він. На його думку, скандал здебільшого роздутий ЗМІ. «В центрі всі святкували День міста і День Перемоги. У Львові і чутно не було про бійку. Більшість людей дізналося про інцидент тільки з телебачення», - відзначив Йосип Іванюк. На його думку, ці події взагалі не варті уваги. Зокрема, оптимальна реакція з боку центральної влади – ігнорування, бо у протилежному випадку влада зробить зайву рекламу політичним маргіналам.
«Львів завжди був інтернаціональним містом. Тут поєднані різні релігії, живуть представники різні національності. Це культурне, толерантне, європейське місто. І тепер хтось спеціально хоче зіпсувати його репутацію. Але примітивних людей, які на це реагують, насправді дуже малий», - сказав він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3036/ <![CDATA[Валерій Тарасов: Не можна соромитися перемоги!]]> «Потрібно пам'ятати ту війну. Ми починаємо дещо соромитися своєї перемоги. Я вважаю, що це неправильно. Звичайно, Сталін у чомусь був гіршим за Гітлера і приніс багато шкоди. Проте це в жодному разі не применшує величі подвигу радянського народу», - сказав голова Кримської регіональної організації Політичної партії «Нова політика» Валерій Тарасов.
Він переконаний: Друга світова війна поставила слов'ян та інші народи перед дилемою - або загибель, або перемога. «Йшлося про винищення фашистами цілих народів. І ОУН-УПА, навіть якщо вони хотіли Україна добра, об'єктивно стояли на тому боці», - зазначив Валерій Тарасов. Він уточнив: «Зрозуміло, на Західній Україні було багато незадоволених радянською владою. І незадоволених небезпідставно. Однак зі своїм минулим ми повинні розібратися самі». Він вважає, що бійки, подібні тієї, що відбулася 9 травня у Львові, вигідні політичним силам, які таким абсолютно неприпустимим у цивілізованій країні способом намагаються заявити про себе і «накачати» власний рейтинг. За його словами, гучні політичні провокації також певною мірою вигідні владі, оскільки відволікають людей від проблеми цін і недостатньої ефективності економічної політики в цілому.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3034/ <![CDATA[День Перемоги у Донецькій області. ]]> День Перемоги у Донецькій області. Подарунки - кожному ветерану 9 травня представники Донецької організації Політичної партії «Нова політика» привітали ветеранів регіону зі святом, повідомив голова обласної організації Іван Каленюк. У ряді сіл та селищ області керівництво обласної організації партії організувало концерти.
Активісти відвідали Харцизьк, Шахтарськ, Краматорськ, Макіївку, Голівку та інші міста області. Сам Іван Каленюк побував у восьми населених пунктах Волноваського району.
]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3032/ <![CDATA[День Перемоги у Донецькій області. Подарунки - кожному ветерану]]> 9 травня представники Донецької організації Політичної партії «Нова політика» привітали ветеранів регіону зі святом, повідомив голова обласної організації Іван Каленюк. У ряді сіл та селищ області керівництво обласної організації партії організувало концерти.
Активісти відвідали Харцизьк, Шахтарськ, Краматорськ, Макіївку, Голівку та інші міста області. Сам Іван Каленюк побував у восьми населених пунктах Волноваського району. «Ветерани отримали цінні подарунки та квіти. Тих, хто не зміг відвідати свято за станом здоров'я, ми привітали удома», - розповів він. За його словами, ветерани високо оцінили особисту увагу до кожного з них у цей день. Особливо якщо врахувати, що навіть Партія регіонів за умови її звичайної щедрості обмежилася загальними поздоровленнями.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3030/ <![CDATA[Людмила Левченко: День Перемоги не вдасться скомпрометувати ніяким дрібним капосникам від політики]]> «Наш народ позитивно ставиться до свята Великої Перемоги. Ми розуміємо, що перемога далася дуже високою ціною. Спроби посіяти розбрат у цей день - провокації дурних політиків, розігрування карти «Схід-Захід», яка всім вже добряче набридла», - так голова Кіровоградського обласного штабу Політичної партії« Нова політика» Людмила Левченко прокоментувала низку інцидентів, що відбулися у Львові, Луцьку, Донецьку та деяких інших містах 9 травня.
Вона вважає, що «людей потрібно об'єднувати, щоби разом йти до спільної мети, а не ділити на жителів Сходу і Заходу». «Політичними провокаціями нічого хорошого не досягти», - підкреслила вона.
Зокрема, Людмила Левченко зазначила, що в Кіровограді останні кілька років на 9 травня «знову відчувається дух патріотизму, який дещо знизився після закінчення радянської епохи». За її словами, цього року святкування Дня Перемоги супроводжувалося масовими гуляннями, в місті пройшов парад.«Відчувався свято. Мешканці та гості міста вітали ветеранів та фотографувалися з ними. Діти з ентузіазмом бігли до людей похилого віку з медалями й говорили з ними зворушливі слова - «Спасибі за сонечко!», - Розповіла Людмила Левченко.
«Як би політики не розігрували карту протистояння, розділити Україні у них не вийде. Нам, як народу, властива певна мораль - пам'ять, повага до старших. Це - в самому менталітеті, змінити який не вдасться ніяким дрібним капосникам від політики», - підсумувала вона.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3028/ <![CDATA[Вітаємо з Днем Перемоги!]]> Пам'ять про подвиг переможців, які звільнили світ від нацизму та доблесно воювали за мирне майбутнє, назавжди залишиться у наших серцях.
Низький уклін ветеранам, робітникам тилу, дітям і сиротам війни – завдяки вам ми можемо сьогодні вчитися і працювати, виховувати дітей і внуків, цінити теперішнє і будувати плани на майбутнє. Ви дуже високою ціною заплатили за нашу сьогоднішню свободу. Ми перед вами у неоплатному боргу.
В цей світлий день ми бажаємо всім українцям здоров’я, бадьорості духу, мира, добра і великого щастя.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3026/ <![CDATA[Завдяки перемозі СРСР у Великій вітчизняній війні, Україна змогла стати незалежною країною]]> У Західної і Східної Україні - власна історія, але це не відміняє можливості компромісу щодо ключового значення Дня перемоги для української державності. Таку думку висловив голова Донецької обласної організації Політичної партії «Нова політика» Іван Каленюк.
Він вважає неприпустимим ставити знак рівняння між фашистською і радянською окупацією. Досить співставити ті моделі держави, які уособлювали СРСР і фашистська Німеччина. «Ніяка незалежність або хоча би часткова автономія нашої країни були би неможливі в складі імперії, що спиралася на принцип чистоти крові і де людей ділили на сорти. Якби, не дай Бог, перемогла Німеччина, в України було би дуже мало шансів залишитися Україною. Радянський режим був тоталітарним, проте республіки в складі держави все ж таки могли розвиватися і зберігати свої національні традиції», - сказав Іван Каленюк. Без перемоги СРСР у Великій вітчизняній війні згодом не виникла би й незалежна Україна, вважає він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3024/ <![CDATA[Георгій Крючков: Ми в величезному боргу перед ветеранами]]> «Хотів би сердечно привітати ветеранів Великої вітчизняної війни, їх рідних і близьких з Днем перемоги», - сказав виконавчий секретар «Українського форуму» Георгій Крючков.
За словами Георгія Крючкова, ми в величезному боргу перед ветеранами. «Президент пообіцяв забезпечити житлом усіх інвалідів війни першої групи. Не вирішити цю проблему за сімдесят років - ганьба для країни. Скільки сьогодні залишилося в живих ветеранів, що потрапляють під розпорядження Президента? П'ять? Сім? Десять?», - jбурився він.
На його думку, обурення заслуговує не тільки злиденне існування ветеранів, але і наміри деяких політиків «переписати історію». «Сподіваюся, що чинна влада буде послідовно проводити лінію на відновлення історичної правди», - сказав він.
Крім того, Георгій Крючков ще раз висловив своє ставлення до суперечок про допустимість вивішувати 9 травня червоний прапор поряд з державним прапором. «Суперечки про червоний прапор - свідоцтво дрімучості. Під цим прапором українці зазнали колосальних жертв. Заперечувати це можуть тільки ті люди, у яких не залишилося ні честі, ні совісті. Ніхто не протиставляє червоний прапор державному прапору. Це прапор Перемоги », - сказав він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3022/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Міжнародний фестиваль CANactions – місце народження нової української архітектури світового рівня]]> Володимир Семиноженко привітав учасників і гостей четвертого Міжнародного молодіжного архітектурного фестивалю CANactions.
«Ваш фестиваль – унікальне явище для України. Він починався як громадська ініціатива людей з прогресивним мисленням, професіоналів, яким небайдужа доля столиці, молоді, що готова постійно навчатися та самовдосконалюватися. Протягом чотирьох років фестиваль перетворився на потужний молодіжний рух у просторі сучасної світової архітектури. Конкурси, майстер-класи найбільш знаних західних архітекторів, презентація та круглі столи – все це створює дійсно творчу атмосферу діалогу та обміну думками, в якій народжується нова українська архітектура світового рівня», - говориться у привітанні.
На переконання Володимира Семиноженка подібні заходи сприяють формуванню в Україні нової ідеології, в основі якої - налаштованість на зміни, відповідальність за результати своєї праці, дбайливе ставлення до оточуючого середовища, готовність діяти та створювати.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3021/ <![CDATA[Від щирого серця вітаємо зі Святом праці!]]> Майбутнє України залежить від повсякденної праці кожного з нас. У ці непрості часи головною умовою подолання кризи й подальшого ефективного розвитку є консолідація суспільства.
Переконані, що спільна праця і творчий підхід до справи дозволять нашій державі  досягти значних успіхів в економіці та соціальній сфері. Тільки солідарно ми зможемо подолати усі труднощі.
Бажаємо всім здоров’я і щастя, успіхів і благополуччя, оптимізму і впевненості у майбутньому!

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3020/ <![CDATA[Під час кризи свято робочої солідарності знову набуває актуальності]]> «Дню солідарності трудящих слід повернути соціальний і політичний сенс. Якщо в це свято українці і надалі будуть тільки відпочивати на природі або садити картоплю, нам ніколи не вдасться відстояти свої права», - вважає голова Кримської регіональної організації Політичної партії «Нова політика» Валерій Тарасов.
На його думку, похідний сенс 1 травня знову набуває актуальності сьогодні, коли світ сколихнули протести людей, постраждалих від падіння економіки, експлуатації і зростання соціальної нерівності.
«Ми бачимо, що при владі зараз тільки багаті. Є гроші - ти при владі, немає грошей - ти працівник фізичної або розумової праці. «Порятунок потопаючих» може бути тільки солідарним і лише загальнонаціональним. Отже, нам у жодному випадку не можна забувати про те, що 1 травня - це свято трудящих», - зазначив Валерій Тарасов.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3018/ <![CDATA[ВО «Свобода» і Партія регіонів йдуть паралельними шляхами]]> «Наразі в Україні немає жодної яскравої ідеологічної партії», - сказав голова Тернопільської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Юрій Гумен. На його думку, ідеологічною партією не є і ВО «Свобода».
«Фактично вона є партією влади у трьох областях – Тернопільській, Івано-Франківській та Львівській. Значна частина населення Західної України вже розчаровується у ній, адже спостерігає явне протиріччя між тим, що обіцялося, і тим, що відбувається насправді», - зазначив Юрій Гумен.
За його словами, «Свобода» йде паралельним шляхом з Партією регіонів. «Всі партії, на жаль, розвиваються однаково – створення, розквіт, а потім – занепад. «Свобода» і ПР сьогодні переживають свій політичний розквіт. Далі, відповідно, буде зниження підтримки», - стверджує він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3017/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Взаємна довіра бізнесу , влади і суспільства– запорука ефективного розвитку країни]]> «Будь-який бізнес почувається тим комфортніше, чим вище рівень його довіри до держави», - сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, виступаючи на Національній конференції ефективного управління.
За його словами, реформаторські проекти в Україні провалювалися саме тому, що влада, бізнес і суспільство не були союзниками. «Наша мета – максимально налагодити цей зв'язок, але у органічний спосіб, а не насильницькими методами. Тільки за цієї умови країна рухатиметься вперед», - сказав Володимир Семиноженко.
Він також підкреслив: «Взаємна довіра й усвідомлення важливості об’єднання зусиль усього суспільства заради перетворення України на успішну державу є запорукою швидкої реалізації стратегії модернізації країни, ініційованої Президентом України Віктором Януковичем».

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3016/ <![CDATA[Кандидат «Проти всіх» виграв би президентські вибори у Юлії Тимошенко]]> Згідно з результатами опитування, проведеного компанією "Социс" спільно з КМІС, центром "Соціальний моніторинг" та соціологічною групою "Рейтинг" з 31 березня по 11 квітня 2011 року, президентський рейтинг Віктора Януковича складає 18,7%, а Юлії Тимошенко – 13,1%. Друге місце посів так званий кандидат «Проти всіх» - цю позицію обрали 16,3% респондентів.
«Такий результат свідчить про те, що старі політичні партії і лідери, які їх репрезентували, відходять на другий план», - стверджує голова Тернопільської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Юрій Гумен. «За двадцять років люди мали змогу побачити, хто є хто, хто чого вартий і що насправді собою уявляє. Народ нарешті розібрався», - уточнив він.
На думку Юрія Гумена, голоси, які наразі відійшли кандидату «Проти всіх», навряд чи будуть акумульовані якимось одним новим яскравим політиком. «Швидше за все, це зібраний образ. Це може бути і два, і три кандидати в залежності від того, хто посяде ту вільну нішу. Але до парламентських виборів подібний кандидат навряд чи з’явиться. Тим паче він не встигне набрати такої політичної ваги, аби зайняти почесне друге місце», - сказав він.
Що стосується зниження президентського рейтингу Віктора Януковича, то це, за словами Юрія Гумена, цілком очікуваний результат. «Це нормальна реакція на шоковий спосіб проведення економічних реформ, який обрала політична влада у країні на чолі з президентом. Будуть підвищені ціни на електроенергію і на газ для населення – рейтинг Віктора Федоровича стане ще нижчим», - зазначив він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3012/ <![CDATA[Володимир Слєпцов: Державні інвестиції у сільське господарство повернуться із прибутком]]> «Сьогодні у світі спостерігається дефіцит продовольства, тож нам самий Бог велів виконати дві місії – нагодувати світ, давши людям якісні продукти харчування, й унаслідок цього отримати достойну ціну за свою продукцію», - таку думку висловив голова Полтавської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Володимир Слєпцов, коментуючи наміри уряду послабити державне регулювання зернового ринку. «Це абсолютно правильний крок, і я гаряче його підтримую», - сказав Володимир Слєпцов.
Він також відзначив, що саме сільське господарство є найменш вразливим до негативних наслідків економічної кризи, адже світовий попит на продукти харчування згодом лише зростатиме. Отже, Україна має скористатися цією ситуацією. «Держава могла би поповнити обігові кошти товаровиробника – або шляхом здешевлення кредитів, або через збільшення доступності кредитних ресурсів. Ці кошти виробники вкладали би у технології стимулювання росту та захисту рослин. А значить, у підсумку ми отримали би максимально високий урожай», - зауважив Володимир Слєпцов. «Держава не повинна жаліти кошти на те, щоб отримати більше одиниць продукції з гектару, адже все, що вона інвестує, потім повернеться із прибутком», - ще раз наголосив він.
Володимир Слєпцов також схвально поставився до скасування квот на експорт кукурудзи та можливе скасування квот на експорт пшениці. «Квотування та обмеження завжди негативно позначаються на товаровиробнику. Навпаки, відміна квотування підніме до реальної величини ціну на сільськогосподарську продукцію. Багатий товаровиробник – це багата держава», - сказав він.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3010/ <![CDATA[Володимир Семиноженко: Коли ІТ-бізнес опікується освітою, він інвестує у власну справу]]> «Сфера ІТ у хорошому сенсі приречена на стрімкий розвиток. До початку світової кризи вона зростала на 50% щорічно. Непогані темпи росту зберігаються й сьогодні – 30-40%. Але невдовзі вони збільшаться у рази, адже світ визначається з новою економічною моделлю. Очевидно, що економіка майбутнього буде не сировинною, а інформаційною. Отже, першочерговим завданням є її забезпечення кваліфікованими кадрами», - сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час круглого столу «ІТ-освіта в Україні».
Він підкреслив, що мета круглого столу – спільними зусиллями експертів винайти рецепти того, як подолати диспропорції між ринковим попитом на ІТ-спеціалістів і недостатньою пропозицією вищих навчальних закладів.
За його словами, дефіцит у ІТ-спеціалістах на сьогодні становить 30%. При цьому знайти роботу у ІТ-компаніях можуть лише 25% випускників – решта не відповідає за рівнем своєї кваліфікації. Таким чином, до 2015 року дефіцит спеціалістів у сфері ІТ складатиме майже 80%.
Володимир Семиноженко переконаний, що змінити ситуацію на краще можливо завдяки ефективному державно-приватному партнерству. На його думку, ІТ-спеціальності повинні стати пріоритетними у системі вищої освіти – йдеться не тільки про збільшення квот на набір, але насамперед про підвищення якісних вимог.
Голова Держінформнауки переконаний, що роль держави у цьому процесі полягає, у першу чергу, у створенні відповідних «правил гри», зокрема – через вироблення необхідної законодавчої бази. Якщо завдання держави – усунути диспропорції у структурі спеціальностей, то ІТ-бізнес, у свою чергу, має розробити сучасну кваліфікаційну рамку підготовки спеціалістів, взяти активну участь у створенні навчальних програм, долучитися до організації центрів перекваліфікації та підвищення кваліфікації, зрештою – прийти у вузи, відкриваючи власні кафедри або факультети. «Коли приватний бізнес опікується освітою, він займається не благодійністю – він інвестує у власну справу, готуючи конкурентоспроможних працівників», - відзначив Володимир Семиноженко.
Він також наголосив на тому, що посилювати ІТ-освіту насамперед потрібно у так званих «кластерах», тобто у вузах тих міст, де ІТ-спеціальності вже викладаються на високому рівні. Це Київ, Харків, Львів, Донецьк і Луганськ.
Крім того, на його переконання, підіймати ІТ-освіту потрібно починаючи зі школи. Адже зниження «коефіцієнту корисної дії» вузівських випускників технічних спеціальностей великою мірою спровокований слабким рівнем викладання математики у школах.
«Жодний чиновник не замінить експертне співтовариство. Ви – формуєте пропозиції, ми – вас підтримуємо, реалізуючи їх у вигляді необхідних законів, постанов, програм», - сказав Голова Держінформнауки, звертаючись до учасників круглого столу.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3009/ <![CDATA[Ірина Григор'єва: Депутати відсиджувалися в парламенті, ні за що реально не відповідаючи]]> «Повернення до змішаної системи виборів депутатів Верховної Ради буде правильним рішенням, - сказала голова Харківської обласної організації Політичної партії «Нова політика» Ірина Григор'єва.
- Можливо, у такий спосіб вдасться підвищити рівень відповідальності народних обранців».
На її думку, обрання за списками, по-перше, гарантувало кандидатам анонімність, а по-друге, дозволяло їм відсиджуватися у парламенті до наступних виборів, ні за що реально не відповідаючи. Відсутність ефективної процедури відкликання було їм тільки на руку.
«Коли люди знають, кого конкретно вони обирають, плюс працює механізм відкликання, депутати так чи інакше змушені тримати себе в рамках. Отже, мажоритарна система, я вважаю, себе виправдає», - зазначила Ірина Григор'єва.

]]> https://new-ukraine.org.ua/news/3008/ <![CDATA[Данина поваги ліквідаторам Чорнобильської катастрофи та сім'ям загиблих. Донецька область]]> 27 квітня, в день, коли Україна вшанувала пам'ять постраждалих під час Чорнобильської катастрофи, керівник Донецької обласної організації Політичної партії «Нова політика» Іван Каленюк зустрівся з учасниками ліквідації Чорнобильської аварії.
Активісти обласної партійної організації відвідали сім'ї загиблих «чорнобильців» в селі Кіровське Волноваського району, яким теж вручили подарунки і побажали довгих років життя, а головне - міцного здоров'я.

]]> https://new-ukraine.org.ua/gallery/3006/